• Головна
  • Україна отримає €100 мільйонів на компенсації за зруйноване росіянами житло
14:41, 27 березня
Надійне джерело

Україна отримає €100 мільйонів на компенсації за зруйноване росіянами житло

Україна отримає 100 млн євро від Банку Розвитку Ради Європи в рамках проєкту “HOME. Компенсація за знищене майно”.

Про це повідомив Мінфін.

Залучені кошти буде спрямовано на підтримку механізму прямої допомоги, завдяки якому учасники бойових дій, інваліди та багатодітні сім'ї, отримають компенсацію за знищене внаслідок бойових дій та терористичних атак рф житло у вигляді сертифікатів на придбання житла.

Проєкт реалізовуватиметься по всій території України. 

У межах проєкту передбачено понад 2 000 житлових сертифікатів — це дозволить майже 5 700 українцям отримати компенсацію. 

Компенсацію надаватимуть за допомогою послуги «єВідновлення». Після автоматизованої перевірки заяву на отримання сертифікату опрацьовуватиме та схвалюватиме спеціальна Державна комісія з компенсації. 

Стан розгляду заяви можна буде бачити в мобільному застосунку «Дія».

“Зі свого боку Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України забезпечує всебічний та повноцінний моніторинг використання кредитних коштів Банку за цим проєктом, зокрема за допомогою Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, що дозволяє відслідковувати детальні дані щодо поданих заяв та кількості заяв у розрізі областей. Насамперед їх кількість, відсоток відпрацювання та динаміку подання, загальну суму сформованих сертифікатів, кількості заяв, за якими прийнято позитивне рішення, а також типу майна, щодо якого подано заяву, наявності пільг у заявників”. - зазначили у Мінфіні.

Також Реєстр щоденно оновлює інформацію щодо загальної суми виданих та використаних сертифікатів, динаміки їх використання, типу придбаного майна, який був придбаний, ринку нерухомості, продавця (юридична або фізична особа) та  інформації в розрізі областей щодо використання сертифікатів і відповідних сум.

Нагадаємо, що у Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували або пошкодили більш 80% житлового сектору. 

Нараі маріупольці подають позови проти Російської Федерації і виграють справи. Суми збитків, в які суди оцінюють шкоду, заподіяну мешканцям Маріуполя,  - величезні, десятки мільйонів гривень. Проте реальні гроші можна буде отримати лише після створення спеціальних механізмів.

Читайте також:

Міжнародний Реєстр збитків: маріупольці з квітня зможуть у “Дії” подати заяву про пошкоджене Росією житло

Маріуполець виграв суд про відшкодування збитків, завданих Росією. РФ зобов'язана сплатити йому більше 500 тисяч доларів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна #житло #компенсація
live comments feed...