• Головна
  • Маріуполець виграв суд про відшкодування збитків, завданих Росією. РФ зобов'язана сплатити йому більше 500 тисяч доларів
09:49, 6 грудня 2023 р.
Надійне джерело

Маріуполець виграв суд про відшкодування збитків, завданих Росією. РФ зобов'язана сплатити йому більше 500 тисяч доларів


Команда юристів громадської організації "Ініціативна група "Разом!"   завдяки підтримці National Endowment for Democracy: «Юридична допомога постраждалим від російської агресії маріупольцям щодо можливої компенсації збитків» отримала перше позитивне судове рішення по відшкодуванню збитків завданих війною і нападом Росії на Україну.

Команда почала роботу півроку тому. Вони вирішили прокласти шлях для маріупольців по отриманню компенсацій за збитки, завдані війною.

Збір доказів, формування позовної заяви, суд. І ось нарешті перше рішення суду по однієї зі справ. Суд ухвалив рішення на користь позивача і постановив стягнути із РФ більше 500 тисяч доларів США за збитки, які понесла людина від дій країни-агресорки.

Маріуполець виграв суд про відшкодування збитків, завданих Росією. РФ зобов'язана сплатити йому більше 500 тисяч доларів, фото-1

"Наразі ми отримали перше позитивне рішення по військовому. В даному судовому процесі питань не виникало. Точніше було одне: суму зазначати в доларах та євро?

Сума компенсації - 20 млн гривень або 500 тисяч євро. 

Найскладніше в такому процесі - це тримати емоції при собі, говорити мовою фактів. Що далі?  Далі продовження шляху по виконанню рішення та отриманню цих коштів - в Україні чи закордоном. 

Але для багатьох людей навіть наявність такого рішення вже дає надію на справедливість, хоча б шматок тієї справедливості.

Наша мета - пройти цей шлях разом з постраждалими та сформувати процедуру, якою зможуть користуватися інші постраждалі для отримання відшкодувань.

Наразі ми набрали повну кількість заявок, які зможемо обробити, але в подальшому плануємо розширювати та продовжувати проєкт.  Це обумовлено наявністю великого попиту та кількістю постраждалих людей", - написала юристка, представниця організації National Endowment for Democracy Майя Святашова.

Максим Бородін, який представляє у команді "Ініциативну групу "Разом", зазначає, що задача команди - не просто допомогти обмеженому колу групи людей (бо бажаючих сотні тисяч), а сформувати готову методичку на основі отриманого досвіду: від збору пакетів документів, практики оцінки майнової шкоди, до формування позову до суду. Щоб люди потім могли з мінімальними витратами пройти майже весь процес самостійно.

І така методичка буде сформована  і опублікована по закінченню розгляду всіх поданих до суду позовів в ході проекту, запевняє Максим Бородін.

"Так, гроші по таким рішенням постраждалі не отримають завтра. Але рано чи пізно країна-агресор Росія буде вимушена відповісти за все, що зробила в Україні. І краще до цього бути готовим", - каже Бородін.

Зараз команда очікує вже оригінали документів із рішенням суду. А ми готуємо для вас розгорнуте інтерв'ю з командою про те, як тривав процес, які складнощі, ну і які перспективи. Стежте за нашими публікаціями.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, як тільки звільнять Маріуполь
42,9%
Ні, не збираюсь повертатись. Вже влаштувались на новому місці
17,4%
Вже повернулась (повернувся)
10,0%
Досі не маю відповіді на це питання
29,8%
#Маріуполь #РФ #збитки
Спецтема
Як отримати компенсації від росії за зруйноване життя, зламане здоров'я, знищені квартири та приватні будинки. Верховна Рада ухвалила закон, який допоможе людям отримати компенсації. Ми стежимо за його реалізацією

live comments feed...