• Головна
  • Скаржаться на ментальне здоров’я. Скільки пацієнтів звернулося до релокованої психіатричної лікарні Маріуполя
10:54, 20 березня
Надійне джерело

Скаржаться на ментальне здоров’я. Скільки пацієнтів звернулося до релокованої психіатричної лікарні Маріуполя

Значно збільшилось число звернень до психіатричної лікарні Маріуполя, яка була релокована до Києва у вересні 2022 року. Найчастіше люди звертаються  зі скаргами на поганий настрій, депресію, невдоволення всім, що оточує. 

Про це на брифінгу повідомила регіональна координаторка Всеукраїнської Програми ментального здоров’я “Ти Як”, в.о. директора КНП «Психіатрична лікарня Маріуполь» Ілона Кислицька.

“Лікарня релокована. Ми почали роботу на новому місці з нуля. Наша лікарня попала в здорову конкуренцію, тому що ми на території Києва, і біля нас дуже багато психіатричних лікарень, вони тут добре працюють. Але, незважаючи на це, я хочу сказати, що з початку у нас дуже мало пацієнтів було. А з січня цього року до нас звернулися вже 2300 пацієнтів, це тільки за три місяці року. Я вважаю, це немаленька цифра”, - сказала вона.

Кислицька зазначає, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість звернень пацієнтів з приводу психологічних та психічних розладів збільшилася у рази.

За словами Ілони Кислицької, до лікарні звертаються різні пацієнти. Серед них є батьки із дітьми, а також військові та їхні родини. 

“Ми всім надаємо допомогу, дотримуючись усіх умов, згідно із законодавчою базою. На сьогодні є звернення і військових. Упевнена, що ми допомагаємо їм з реабілітацією, і проводимо всі заходи, які потрібні людині”, - говорить фахівчиня.

Кислицька також зазначила, що наразі релокована психіатрична лікарня Маріуполі працює у вільному режимі перебування. ЛІкування безоплатне. Також працює Центр психологічної підтримки, фахівці якого допомогають пацієнтам адаптуватися у більш-менш короткі строки.

Загалом, за словами Ілони Кислицької, у секторі охорони здоров'я Донеччини на сьогодні працюють 22 психологи, серед них є і практичні, і клінічні, і медичні психологи. В освіті області наразі працюють 128 психологів, які не мають медичної освіти, але закінчили психологічні факультети у навчальних закладах. Також є психологи в соціальній сфері та в громадських організаціях.

Читайте також:

Маріупольська психіатрична лікарня відновила роботу в Києві, - ФОТО

У складних обставинах маріупольцям є куди звернутися. В Україні відкрили два шелтери для постраждалих від війни

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріупольська психіатрична лікарня #здоров'я #пацієнти
live comments feed...