• Головна
  • Українці просять нардепів прийняти закон про статус жертв та постраждалих від війни українців
15:06, 28 лютого

Українці просять нардепів прийняти закон про статус жертв та постраждалих від війни українців

Українці просять нардепів прийняти закон про статус жертв та постраждалих від війни українців

На сайті Верховної ради зареєстрували петицію з вимогою прийняти закон про статус жертв та постраждалих українців від російського геноциду. Крім того, до депутатів звертаються із проханням створити комісію по встановленню кількості цивільних жертв країни-агресорки.

Петиція була опублікована 28 лютого.

“За даними УВКПЛ ООН станом на 20 лютого 2024 року, через військові злочини рф - загинули 10378 цивільних громадян України. У той же час, УВКПЛ ООН зазначає, що данні щодо кількості жертв військових злочинів рф можуть бути неповними. Об'єктивна реальність нажаль вказує на те, що у результаті воєнних злочинів рф - в Україні були вбиті в десятки разів більше цивільних громадян України, ніж за офіційною статистикою УВКПЛ ООН. Так, наприклад, у результаті воєнних злочинів рф лише в місті Маріуполь, на жаль загинуло набагато більше цивільних громадян, ніж у представленій статистиці.”, - зазначає автор петиції депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін.

Він вважає, що невідповідні дані щодо кількості загиблих через війну в Україні створюють хибне уявлення в міжнародних інституцій та інших держав партнерів про масштаб воєнних злочинів рф.

“Як наслідок, це має негативний вплив на рівень підтримки України з боку інших держав. Переконаний, що правда про справжній масштаб воєнних злочинів рф та реальні дані щодо кількості жертв серед цивільних громадян України - спонукають інші держави до більш активної міжнародної підтримки України в боротьбі з агресією рф. Також, встановлення реальної кількості жертв воєнних злочинів рф - це перш за все вшанування пам'яті загиблих громадян України. Всі їх імена повинні назавжди бути вписані в історичну пам'ять української нації”, - йдеться у петиції.

Дмитро Забавін пропонує депутатам Верховної Ради пропонує встановити тимчасову слідчу комісію Верховної ради з питання встановлення кількості цивільних жертв серед громадян України у результаті воєнних злочинів рф. Крім того він вважає за потрібне розробити законопроєкти "Про державні реєстри жертв та постраждалих від геноциду з боку рф", а також "Реєстр зниклих безвісті в результаті воєнних злочинів рф".

Також у петиції йдеться про розробку законопроєкту "Про статус жертв та постраждалих від геноциду з боку рф". Цей законопроєкт має встановити пільги для родин жертв геноциду та постраждалих від геноциду з боку рф за рахунок конфіскованих активів рф.

Наразі петицію підтримали 15 українців. Для розгляду петиції необхідно до 28 травня зібрати 25000 підписів.

Читайте також:

Українці просять Кабмін переглянути систему соцвиплат переселенцям

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна #петиція
live comments feed...