• Головна
  • Маріуполь неможливо було врятувати через значну перевагу ворога - командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк
09:17, 19 лютого
Надійне джерело

Маріуполь неможливо було врятувати через значну перевагу ворога - командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк

На початку війни наявними силами і засобами врятувати Маріуполь було неможливо, тому що чисельна перевага була на боці росіян.

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк, який на момент початку повномасштабної війни очолював Операцію об'єднаних сил на Донбасі.

“Це було неможливо, тому що перевага противника була десь від 1 до 7, до 10, яку противник зібрав на тому напрямку. Тому для прориву мені потрібно було 3-4 бригади як мінімум, щоб провести контрударну операцію. В мене одна була бригада і то неповна, яку я зняв з переднього краю”, - пояснив військовий.

Проте Олександр Павлюк наголосив, що угруповання Маріупольське врятувало південь від повного відрізання України від Чорного моря.

“Вдалося вийти [до міста], тому що ми отримали удар із заходу. Пройшовши перешийок, потужне угруповання вийшло в тил нашим підрозділам. Ми зуміли перегрупувати [сили], але все одно ті сили і засоби не здатні були зупинити таку армаду, яка пішла на нас. Вони перерізали основну дорогу і угруповання залишилося в оточенні. Ми негайно почали проводити заходи для створення угруповання, щоб пробити цей коридор. Я вивів 95-у бригаду (95 ОДШБР – ред.), зробивши перегрупування, і почав її готувати для проведення контрудару.

Але ми чітко бачили, три доби безперестанно йшли війська з заходу, щоб створити таку лінію, щоб ми не могли нічого зробити. Те угруповання, яке було в Маріуполі, воно скувало, напевно, все, що було здатне воювати і йти далі.

По-суті угруповання Маріупольське врятувало південь від повного відрізання України від Чорного моря. Ударне [угруповання] ми не змогли зробити, тому що пішло інше угруповання, яке зі сторони Харківської області знову противник перегрупував, зосередив і через Ізюм наніс новий удар нам в спину. Я вимушений був цією бригадою закрити і цю щілину, яку вони знайшли. Бригада чудово впоралась.

Харківське угруповання було зупинено, нанесено достатньо потужне ураження. Противник, понісши втрати, зупинився і почалася позиційна оборона. Десь з середини березня ми стабілізували лінію і перейшли до позиційної оборони. Вже ніяких проривів, таких великих не було. Це дало змогу провести перегрупування, доукомплектувати свої війська і далі тримати цю лінію. Найголовніше – це дало можливість скувати величезні сили противника навколо східного угруповання військ”, - розповів він. 

За словами Павлюка, ще одним не менш важливим містом для росіян на Донеччині була Волноваха. 

“Вона (Волноваха, - ред.) протягом тижня переходила щоденно з рук в руки. Її просто зрівняли з землею, тому що Волноваха – це був ключовий населений пункт, з якого ми могли провести контрудар у бік Маріуполя. І противник зробив все, щоб вибити наші війська. Десь протягом тижня, а то і 10 днів йшов бій саме за Волноваху, переходячи від нас до них і навпаки. Але перевага, все ж таки, величезна в силах і засобах змогла надати їм можливість тримати Волноваху”, - сказав генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Нагадаємо, 86 днів українські військові тримали кругову оборону Маріуполя у повному оточенні, з важкими боями та відсутністю будь-якого постачання. Після трьох місяців боїв майже 2,5 тисячі бійців гарнізону "Маріуполь" потрапили у російський полон.

Читайте також: Битва за Маріуполь. Військові аналітики відтворили хронологію подій, - ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...