• Головна
  • Як продати квартиру в Маріуполі, - ВІДЕО
16:18, 5 лютого
Надійне джерело

Як продати квартиру в Маріуполі, - ВІДЕО

Багато маріупольців, хто виїхав за межі окупації і кому вже вдалося влаштувати своє життя на новому місці, хотіли би продати свої вцілілі квартиру або будинок у Маріуполі. 

Маріупольці, на жаль, досі не можуть претендувати на компенсацію за зруйноване або пошкоджене майно від держави. А ці гроші допомогли б людям вирішити житлове питання на новому місці.

Та чи реально це зробити? 

Нам вдалося поспілкуватися з маріупольчанкою, яка щойно продала квартиру в окупованому місті. Вона ще не залишила Маріуполь, тому ми не називаємо її ім’я та точну географію її квартири. Вона розповіла 0629, як продати квартиру, хто купує зараз житло у Маріуполі, і скільки коштують квадратні метри.

На ВІДЕО – відповіді на конкретні питання, які хвилюють містян. 

Пані Наталя не виїжджала із окупованого Маріуполя. Спочатку було страшно їхати, потім, коли перестали стріляти, не могла наважитись.

«Дивним чином моя власна квартира вціліла. В нашому районі був такий квадрат, приблизно кілометр на кілометр площею, який не зачепили постріли. Острівець вцілілого життя на фоні загальних руїн. Я так любила свою квартиру, стільки серця в неї вкладала. І мені так страшно було їхати кудись, тому я все чекала і чекала», - розповідає пані Наталя.

Її мати жила в тому ж районі, але їй так не пощастило, як дочці. В її будинок було пряме потрапляння російської ракети. Будинок гостинного типу. Маленька квартирка 22 кв. метри дуже сильно постраждала. 

Спочатку окупанти хотіли будинок демонтувати, потім почали відновлювати. Відновили шматок зруйнованої стіни, вставили вікна.

«Я одразу вирішила, що буду продавати мамину квартиру. В ній все одно неможливо жити. Треба вкладати великі гроші у ремонт і відновлення. Але я чекала, поки росіяни відремонтують будинок, щоб ціна за квартиру була нормальною.

І от нарешті вони завершили ремонт. Звісно, всередині квартири людям ніхто не ремонтував, але хоча б дір у стіні і у даху тепер немає.

Я стала дізнаватися, як продати квартиру, і мені пояснили, що без наявності російського паспорту я оформити угоду не зможу, - пояснює пані Наталя. – Довелося подавати документи на російський документ. Моя подруга образилася за це на мене, перестала розмовляти. Але зрозумійте: зараз в окупації росйский паспорт – це не громадянська позиція, це – умова для виживання».

Після отримання паспорту треба брати всі документи на квартиру техпаспорт (оригінали), паспорт РФ і йти до російського адміністративного центру (він називається у росіян МФЦ) і вносити своє житло в російський реєстр нерухомості. Тільки після того, як інформацію про житло внесуть у російські реєстри, можна починати шукати ріелтора, який знайде покупця і оформить угоду купівлі/продажу, звісно, за російським законодавством.

«Тому якщо ви спитаєте мене, чи можна продати квартиру у Маріуполі дистанційно, скажу: ні, не можна. Навіть якщо найняти довірену особу, що буде діяти за дорученням, все одно необхідно мати російський паспорт. А його можна отримати, лише повернувшись у місто», - пояснює пані Наталя.

За її словами, попри руйнацію, бойові дії поблизу, попит на квадратні метри у Маріуполі досить високий.

По-перше, деякі маріупольці, наприклад, родина Гаспарових, власників спорткомплексу Terrasport, зараз скуповують квартири у місті, щоб робити бізнес на оренді житла.

Але серед місцевих не багато людей, які мають на це достатньо фінансових ресурсів.

Тож основними покупцями житла у Маріуполі є росіяни. У місто їдуть не тільки із Сибіру та Уралу – їдуть також москвичі, пітерці. Всі  вони кажуть про те, що мріють мати житло у моря.

«Москвичі, які купили квартиру у мене, насправді мають українське коріння, з Вугледару, але вже дуже багато років живуть у Москві. І от – мріють на старості пожити біля моря. Мені вони здалися нормальними людьми, не нахабними, тому я і погодилася продати квартиру їм. А були такі клієнти, що я відмовляла, - розповідає пані Наталя. – Росіяни поводять себе дуже нагло, дуже зверхньо. Як властителі світу, які спустилися з небес. Я не захотіла таким продавати. Як уявила, що ось таке буде ходити квартирою, аж огидно стало».

Тепер у пані Наталі нова проблема – як вивезти гроші, бо росіяни розплачуються готівкою за житло. Банки не працюють на окупованих територіях. Бояться санкцій. Тому вони не проводять фінансові операції, не кредитують, не фінансують іпотеку. Єдиний банк, який працює у місті, – санкт-  петербурзський, але виявляється, не так багато у нього клієнтів серед москвичів. 

В планах у пані Наталі  - виїхати із Маріуполя за кордон. Її вже чекають рідні в одній з країн. Ці гроші з продажу квартири допоможуть жінці облаштуватися на новому місці.

«Я прожила в окупації два роки, мені так важко було розставатися зі своєю квартирою. Але я розумію, що тут неможна жити. Тут не можна народжувати дітей, тому що тут – небезпека всюди. Мало того, що дітям голови забивають піонерією і іншою маячнею, так ще і загрози для життя щодня – від чоловіків, які понаїхали сюди, війна може повернутися, психологічний тиск (он присутній щодня). Тому я все ж таки їду», - розповіла маріупольчанка.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #житло #квартира #продати квартиру #продати житло в Маріуполі
live comments feed...