• Головна
  • $1,37 мільярда для України: «Газпром» програв арбітраж «Нафтогазу»
14:15, 25 червня

$1,37 мільярда для України: «Газпром» програв арбітраж «Нафтогазу»

$1,37 мільярда для України: «Газпром» програв арбітраж «Нафтогазу»

Міжнародний арбітраж у Швейцарії зобов’язав російський «Газпром» виплатити $1,37 млрд українській компанії «Нафтогаз» за порушення умов транзитного контракту. Рішення ухвалено після того, як російська сторона з травня 2022 року припинила виконання зобов’язань за принципом «бери або плати», передає інтернет-видання fbc.biz.ua.

Позов було подано у вересні 2022 року, і трибунал, до складу якого увійшли арбітри зі Швеції, Швейцарії та Ізраїлю, повністю став на бік України. Попри спроби «Газпрому» заблокувати процес через російські суди, арбітраж визнав дії компанії порушенням контракту.

Голова правління «Нафтогазу» Сергій Корецький заявив, що компанія вже готується до примусового стягнення коштів у юрисдикціях, де Росія має активи.

Нагадаємо, рішення може стати прецедентом для подальших юридичних дій проти російських компаній, які не виконують міжнародні зобов’язання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію