• Головна
  • Німецький журналіст зняв репортаж про Маріуполь в окупації. Про що промовчав Армін Кьорпер
14:45, 2 лютого

Німецький журналіст зняв репортаж про Маріуполь в окупації. Про що промовчав Армін Кьорпер

Німецький журналіст Армін Кьорпер (Armin Coerper), який очолює московське бюро телеканалу Німеччини ZDF, поїхав в окупований Маріуполь і зняв про місто репортаж. У своєму матеріалі він ділиться своїми враженнями від Маріуполя, в той же час спотворює картину про життя в окупованому місті.

Про це у Facebook повідомила медіаекспертка, членкиня Комісії з журналістської етики Діана Дуцик.

“Зрозуміло, що він отримав на це дозвіл окупаційної влади, інакше б він туди не потрапив. Зрозуміло, що він прекрасно і без пригод дістався окупованого українського міста. Кьорпер пояснив своє бажання потрапити в Маріуполь традиційно, мовляв, «важливо висвітлювати обидві сторони», мовляв, завдання журналістів «показувати глядачам в тому числі й картину на окупованих територіях»”, - зазначила журналістка. 

У своєму репортажі Кьорпер розказує, як «місто функціонує» в окупації. «Маріуполь – не місто-привид, я хочу це чітко заявити» - стверджує німецький журналіст. 

Скріншот відеосюжету ZDF

Він стверджує, що більшість жителів міста, які вже майже два роки перебувають під окупацією налаштовані проросійськи. Німецький журналіст також розповідає, як відбудовується місто, при цьому замовчав, хто насправді зруйнував місто. За його словами, "місто функціонує, працюють магазини та ресторани". Крім того, додав журналіст ZDF, "є опалення, гаряча вода та інтернет".

“Отже, наскрізний меседж цього репортажу – не все так погано там, і в окупації можна жити”, - коментує сюжет Діана Дуцик. 

В репортажі не обійшлося й без історії про розбомблений росіянами драматичний театр. 

Про трагедію і загиблих маріупольців – лише одним штрихом. Натомість цитата місцевого актора Олександра Арутюняна, який залишився там, і розповідає, що до війни ніби-то вони не могли ставити вистави російською мовою. А «зараз усе по-іншому». 

Скріншот відеосюжету ZDF

Німецький журналіст стверджує, що в місті немає партизан, нема спротиву, принаймні, він їх не бачив, тому не може підтвердити, що вони є. 

“І це вже навіть не смішно, бо ніби ці партизани мають бігати містом прямо у нього перед камерою”, - зауважила українська медіаекпертка.

Журналіст також розповів, що "місту потрібні люди" для того, щоб там "знову запрацювала економіка", але не зауважив, що саме Росія здійснює цілеспрямовану політику переселення народів і піддає геноциду місцеве населення.

Наприкінці сюжету  Армін Кьорпер показує Старокримський цвинтар, який значно збільшився після повномасштабного вторгнення.  Але журналіст не вважає за потрібне пояснити глядачам, чому цвинтар так розрісся і хто у цьому винен.

Скріншот відеосюжету ZDF

“Бо історія з показаним цвинтарем має абсолютно символічне значення і точно матиме вплив на аудиторію”, - припускає Діана Дуцик.

Водночас телеканал ZDF у матеріалі про репортаж зауважив, що Кьорпер "обрав неоднозначну фразу "місто функціонує", запевнивши, що "виокремлення лише цієї цитати дає лише скорочене уявлення про враження" репортера.

"Натомість Армін Кьорпер описує, як Росія намагається створити враження нормальності та відбудови за допомогою значних фінансових ресурсів", – йдеться в матеріалі.

ZDF також стверджує, що у своєму репортажі з України він "не залишив жодних сумнівів" у тому, що Маріуполь є територією, незаконно окупованою Росією, і хто є агресором і жертвою у цій війні.

Посол України в Німеччині Олексій Макєєв під постом медіаекспертки Діани Дуцик у Facebook заявив, що поділяє обурення сюжетом ZDF, та додав, що сюжет викликав різко негативну реакцію серед багатьох знайомих німецьких експертів і журналістів, зокрема в колег Кьорпера з телеканалу.

"Це катастрофа", – сказав один із них щодо репортажу. Посольство одразу звернулося до редакції з листом про неприпустимість подібних сюжетів, на що ми вже отримали відповідь із визнанням помилки та запевненням у повазі до територіальної цілісності України. Працюватимемо і надалі з редакціями, щоб у майбутньому такі випадки не повторювалися", – зазначив Макеєв.

Нагадаємо, раніше в італійській Модені планували провести захід про те, як Маріуполь нібито переживає "швидкий процес відновлення" після того, як його окупувала РФ. Відповідний анонс у фейсбуці розмістили організатори.

Анонс заходу містив звичні кремлівські пропагандистські тези про нібито "народне повстання" на Донбасі, за яке видавали дії російських диверсантів під час захоплення влади в регіоні у 2014 році, та про "швидкий процес відновлення" міста, що зазнало величезних руйнувань у процесі його облоги та окупації регулярними військами РФ навесні 2022 року.

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко назвав провокацією виставку в Модені (Італія) про "розквіт" Маріуполя під російською окупацією.

Згодом мерія Модени відкликала дозвіл на пропагандистську виставку

Читайте також:

Російська культурна асоціація планує показати в Італії фільм про «відродження» Маріуполя, який «повстав проти київської хунти»

Посол України в Італії відреагував на провокацію з показом фільму про «розквіт» окупованого Маріуполя

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...