Колишній заступник мера Маріуполя пов'язаний не тільки з Офісом Президента, а і з компаніями, які виграють тендери на відбудові Київщини, - розслідування Бігус.інфо
Розслідувачі з Бігус.інфо встановили коло осіб, які контролюють, керують або беруть участь у відбудові зруйнованої росіянами інфраструктури на Київщині. Серед цих осіб – колишній заступник міського голови Маріуполя Олександр Кочурін.
Олександр Кочурін був відповідальним за напрямок освіти, культури та спорту у Маріуполі. Він контролював хід будівництва та ремонту шкіл, дитячих садочків, об’єктів спортивної інфраструктури.
Деякі з тих об’єктів, наприклад гімназія №27, були дуже проблемними. Ремонти затягувалися на рік, а заяви, які робив Кочурін, щоб пояснити затримки, були суперечливими. То він звинувачував європейські банки у недофінансуванні, то спростовував свої попередні заяви.
На початку повномасштабного вторгнення Олександр Кочурін був відповідальним за евакуацію культурних цінностей із маріупольських музеїв, проте ніякої евакуації і навіть підготовки до евакуації він не проводив.
Контекст: на початку цього року колишній міністр культури Олександр Ткаченко в інтерв’ю українським ЗМІ заявив, що давав наказ про початок евакуації експонатів Маріуполю. У маріупольській міській раді відповідали, що ніяких письмових розпоряджень не було.
Джерела в обласній адміністрації стверджують, що усні розпорядження від Ткаченка щодо початку евакуації найцінніших експонатів маріупольських музеїв були.
Так чи інакше, але оригінали картин Куїнджі та інші реліквії, які не згоріли під час обстрілів музею, були викрадені РФ і вивезені із Маріуполя.
Після окупації міста, Олександр Кочурін мав би організувати роботу департаменту освіти для вчителів, які виїхали із Маріуполя, але цю задачу взяв на себе один із директорів шкіл. Олександр Кочурін певний час був недосяжний для своїх підлеглих.
Потім він з’явився і почав працювати, але вже восени 2022 року на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив, що звільняється з посади заступника міського голови Маріуполя і "йде далі". Куди само йде, Олександр Кочурін не повідомив ані колишнім колегам, ані журналістам.
Так от, журналісти Бігус.інфо відстежили його переміщення.
Спочатку Олександр Кочурін став з’являтися у фотозвітах Київської обласної адміністрації. Був присутнім на відбудові деяких будинків, пошкоджених під час бойових дій. Потім телеканали стали титрувати його як радника із питань відновлення міністра освіти. Мабуть, Кочурін хотів поділитися своїм досвідом ремонту шкіл у Маріуполі.
Ну а нещодавно, на запит Руху «Чесно», його прізвище з’явилося серед радників Офісу Президента.
Цікаво, що на держзамовленнях з відбудови на Київщині з’явилися ті самі компанії, які ремонтували школи та пірс у Маріуполі під керівництвом Олександра Кочуріна. На це вказують журналісти Бігус.інфо.
Проте не виключено, що ці компанії співпрацювали не тільки на об’єктах, які контролював Кочурін, а і на інших об’єктах у місті.
Журналісти намагалися зв’язатися з Кочуріним телефоном, але слухавку чоловік не взяв, а на повідомлення в месенджері – не відповів.
Ще один цікавий факт: прізвище Кочуріна, з’явившись зовсім нещодавно у переліку радників Офісу Президента, несподівано зникло зі списку, який Офіс надав журналістам Bihus.Info вже в листопаді.
Читайте також: Куди поділись і чим займаються заступники міського голови Маріуполя