• Головна
  • Під час повномасштабної війни маріупольський виконком в два рази збільшив витрати на охорону мера і муніципалітету
10:00, 27 листопада 2023 р.

Під час повномасштабної війни маріупольський виконком в два рази збільшив витрати на охорону мера і муніципалітету

Мер Маріуполя Вадим Бойченко/ ФОТО Радіо Свобода

Мер Маріуполя Вадим Бойченко/ ФОТО Радіо Свобода

У 2023 році з міського бюджету Маріуполя на послуги охорони публічної безпеки та порядку було витрачено  3 251 325 грн. Це найбільші витрати муніципалітета на охорону за останні 5 років. Замовник послуги - виконком Маріупольської міської ради. Фактично, охороною переважно користується міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Як свідчать дані системи Prozorro, останній тендер, завдяки якому Маріупольський виконком придбав послуги охорони, коштував бюджету 368 445 гривень.

Згідно з тендерною документацією, законній владі окупованого Маріуполя протягом 1595 годин потрібні щонайменше три охоронця, озброєні пістолетом GLOCK та пістолетом-кулеметом Heckler & Koch MP5.

Серед обов'язків охоронців - "здійснення заходів з охорони публічної безпеки та порядку на заходах за участю замовника", а також "забезпечення безпеки замовника за маршрутом його пересування та на місці перебування". 

Технічні вимоги до учасника тендеру/Prozorro

Договір на послуги охорони муніципалітет традіційно уклав з Маріупольським міжрайонним відділом управління поліції охорони 22 листопада. Зазначимо, що саме ця структура надає послуги охорони маріупольській владі вже протягом декількох років.  

Загалом у 2023 році, згідно з Prozorro, виконком замовив 12 875 годин охорони

Депутат міської ради від фракції "Сила людей" Максим Бородин на своїй сторінці у Facebook порахував, що це найбільші витрати влади на охорону за останні 5 років. 

"Всі попередні роки, кількість годин на рік була в 2 рази менша. І це при повноцінно працюючий міській раді. При цьому в попередні роки в технічних вимогах вказувалось 4 охоронця, а зараз вказано 3. Далі проста арифметика: в 2023 за даними Кабміну 260 робочих днів при стандартній 5 денній формі роботи. Офіційні часи роботи - 8 годин на добу. Отримуємо 2080 годин роботи на людину. Множимо на 3 охоронців і отримуємо 6240 годин безперервної охорони. І виникає питання, як 3 охоронця (а їх стільки по факту постійно супроводжують формального мера Бойченко) можуть фактично замість 6240 годин відпрацювати за 2023 рік 12 875 (!!!) годин", - пише депутат та наводить порівняльну таблицю витрат Маріупольського виконкому з 2018 по 2023 роки.

Фото: Максим Бородин/Facebook

Бородин також нагадав, що у 2016 році після скарг маріупольців на договори персональної озброєної охорони для мера, юристи міськради переробили договір на "охорону заходів Маріупольської міської ради". По факту ця охорона використовувалася як особиста охорона Вадима Бойченка.

Після окупації Маріуполя та виїзда мера з міста нічого майже не змінилося, хіба що охорона посилилася.

"Кого боїться формальний мер Маріуполя Вадим Бойченко? Дійсно, кого і чого може боятися людина, яка більшість свого часу проводить або в закордонних поїздках, де за гроші маріупольців розповідає про плани відновлення Маріуполя "колись там в майбутньому", або живе в Києві? Хто так полює на Вадима Бойченка, що йому потрібні 3 (!!!) охоронця", - задає питання депутат Маріупольської міської ради.

Нагадаємо, раніше в маріупольському муніципалітеті на питання 0629 пояснили необхідність охорони стандартною практикою. Якщо є діючий орган влади – має бути і охорона.

Заступник міського голови Денис Кочубей зазначив, що охорони потребує не стільки міський голова, скільки, в першу чергу, – документи, печатки, комп’ютери, інші цінні речі, які зберігаються на базі тимчасового розташування маріупольської влади (зараз влада базується у Дніпрі, - ред.). 

0629 повторно звернувся за коментарем до пресслужби Маріупольської міської ради, але відповіді досі не отримав.

Читайте також: 

Чому подешевшала охорона мера Маріуполя

Охорона для мера. Маріуполь оголосив тендер на 720 тис. грн в квартал

Маріупольці заплатять за охорону мера понад 2,6 млн гривень

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Бойченко #охорона
live comments feed...