• Головна
  • Охорона для мера. Маріуполь оголосив тендер на 720 тис грн в квартал
16:47, 23 січня 2023 р.
Надійне джерело

Охорона для мера. Маріуполь оголосив тендер на 720 тис грн в квартал

Маріупольський муніципалітет оголосив тендер – хоче купити послуги з охорони на суму 720 тис. грн на квартал.

Покупець – виконком Маріупольської міської ради. Проте ми розуміємо, що охороною переважно користується міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Тендер був зареєстрований 6 січня. Він проводиться на відкритих торгах, але без аукціону. Через нерівний доступ до ресурсу (відключення світла, відсутність Інтернету), переможець торгів буде визначатись за найнижчою ціною, яка буде названа у тендерній документації.

Наразі проводиться етап кваліфікації поданих заявок.

В технічному завданні зазначається, що послуги замовляються на три місяці. Регіон надання – місто Запоріжжя, де розташований штаб Маріупольської міської влади і сконцентровані основні ресурси, люди, документи. Але завдання прописане таким чином, щоб у разі зміни місцезнаходження (наприклад, Маріуполь буде звільнений), можна було б перемістити послуги.

Охорона для мера. Маріуполь оголосив тендер на 720 тис грн в квартал, фото-1

В маріупольському муніципалітеті на питання 0629 пояснили необхідність охорони стандартною практикою. Якщо є діючий орган влади – має бути і охорона.

Заступник міського голови Денис Кочубей зазначив, що охорони потребує не стільки міський голова, скільки,  в першу чергу, – документи, печатки, комп’ютери, інші цінні речі, які зберігаються на базі тимчасового розташування маріупольської влади у Запоріжжі.

«Важливо, щоб ніхто не міг прийти і пошкодити майно, документи, печатки. Якщо б це трапилось, в разі відсутності охорони відповідальність була б покладена на нас», - пояснює Денис Кочубей.

На питання, чи вважають в муніципалітеті, що небезпека загрожує саме Вадиму Бойченко, Денис Кочубей відповів, що це скоріше риторичне питання. Бо в історії бували випадки, коли не було підстав для зовнішніх загроз, тим не менш, напади на перших осіб траплялись.

«Охорона в будь-якому органі влади – це базова річ», - підкреслили в муніципалітеті.

Проте деяких представників депутатського корпусу це обурило. Наприклад, депутат від Блока Вадима Бойченка Олександр Лашин виступив у відео, де засудив таке рішення виконкому. А депутат від «Сили людей» Максим Бородін вимагає скасувати тендер.

«720 000грн на персональну охорону мера Вадима Бойченко. Людині, яка постійно селфіться з радісними маріупольцями. Тоді виникає питання: можливо охорона потрібна щоб не дати поспілкуватися з мером тим маріупольцям які не дуже раді меру і яким є що йому сказати? 

Маріупольська міська рада, я як депутат та мої колеги вимагаємо СКАСУВАННЯ цього марнотратства і перенаправлення цих грошей для допомоги маріупольцям та нашім військовим!», - написав Бородін.

А ось як питання охорони вирішувалось в 2017 році. Тоді вперше стало відомо, що бюджет Маріуполя виділяє 500 тисяч гривень на рік на охорону для мера.

Тоді це рішення пояснювали в муніципалітеті так: «Враховуючи сучасний соціально – економічний стан м. Маріуполя, та загрозу захвата територіальної громади м. Маріуполя з боку самопроголошеної «ДНР», є дуже актуальним забезпечення фізичної безпеки та недоторканності зазначених вище осіб, в умовах гіпотетичних дій діверсійно – розвідувальних груп «ДНР» на території м. Маріуполя.

Усвідомлення особистої безпеки у відношенні протиправних посягань сприяє найбільш ефективному виконанню посадових обов’язків.

Фізична охорона дозволить забезпечити стабільність та організувати планове навантаження для організації публічних зустрічей, як на території громади м. Маріуполя, так і за її межами».

Опозиція в особі фракції "Сили людей" в 2017 році також вимагала скасування, але не мала успіху.

Читайте також: Мэр, охрана и простейшие паразиты

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, це станеться вже навесні
20,9%
Так, це станеться влітку
33,0%
Ні, я не вірю, що це станеться наступного року
13,1%
Ні, я не вірю, що це взагалі коли-небудь станеться
17,1%
Я не знаю
15,9%
#Маріуполь #мер
live comments feed...