• Головна
  • Чому російські новобудови небезпечні для життя, - ВІДЕО
Блог
18:03, 18 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Чому російські новобудови небезпечні для життя, - ВІДЕО

Блог

Нам часто дорікають, що не показуємо і не розповідаємо, як відбудовується Маріуполь, як прекрасно виглядає проспект Миру і взагалі, скільки вже всього зробила Росія, щоб повернути місто до життя. Тож є потреба пояснити, чому все, що зараз робить Російська федерація в Маріуполі, не просто не має значення, а ще і небезпечне для життя. 

Є дві причини, чому все, що будує Росія в Маріуполі, - недоречне і небезпечне. По-перше, у порівнянні з тим, що російська армія знищила у місті, те, що відбудовується, – це така краплина, яка не може вплинути на якість життя. А по-друге, РФ все одно знищить все, коли буде залишати місто.

В Маріуполі до війні було більше 2400 багатоповерхівок і 42 тисячі приватних будинків. 80% з них були або пошкоджені, або повністю знищені. То чи можуть 25 нових будинків змінити мапу міста? Ні. Тим більше що попри те, що люди залишаються без нормального житла, ці нові будинки досі стоять напівпорожніми.

То чому ми маємо розповідати про цей так званий «оптимізм», якщо він – не для людей, а для «царей», які понаїхали в Маріуполь?

Пощастило, якщо можна так сказати, тим маріупольцям, будинки яких потрапили у перелік ремонтних робіт в перші місяці окупації. Їм хоча б ремонти доробили нормальні, не тільки фасади да під’їзди. Зараз росіяни роблять лише фасади. Бо гроші всі покрали, а показати путіну картинку відновлення треба. Ось вони і фарбують центральні проспекти, без ремонтів, без утеплення, аби картинка була.

Про масштаби розкрадання коштів вже говорять самі росіяни. Незалежні журналісти, які ще залишились у РФ, розслідують заплутані схеми, через які гроші із регіональних бюджетів осідають в карманах підрядних і субпідрядних організацій, а далі – по ланцюжку – у моргунів, пушиліних. І поки кожен від того потоку трохи ковтне, до міста дотікає дуже тоненький струмочок, якого не вистачає на ремонти у квартирах маріупольців, електрику, каналізацію. 

Тих грошей покрадених не шкода.  Хай крадуть. Менше на війну і вбивства людей залишиться. Ми просто хочемо пояснити, чому ніякого відродження не відбувається. Це профанація. Окозамилювання. Як раз для того, щоб якийсь Вася Пупкін міг пройтися проспектом Миру і сказати: «Мариуполь возрождается!»

Ми не будемо допомагати Васє Пупкіну поширювати російські маніпуляції.

Ще один важливий момент, про який неможна забувати – це жертви російської агресії. Ми не знаємо точно, скільки людей вбила російська армія, коли напала на Маріуполь. За різними оцінками  - від 22 до 140 тисяч людей загинуло у місті. І це страшно. Щоб там зараз не кричала пропаганда, кожен в Маріуполі  знає, хто в цьому винний. Навіть ті, хто на камеру у всьому звинувачують нацистів міфічних – навіть вони знають, що до 24 лютого в Маріуполі не гинули люди. Ніякі «нацисти» людей не вбивали, а всі жили щасливо. 

Десятки тисяч загиблих. Дітки, жінки, чоловіки. Це такий злочин, який не має строку давності. Не має пробачення. 

Зараз в Маріуполі всі роблять вигляд, що десятків тисяч загиблих не було. Ніякої згадки про них. Ніде нема! Жодного слова! Жодного згадування! Моргів де тіла гноєм витікали на сонці, не було.Братських могли – теж не було.

 Але ми не маємо сумнівів, що всі все пам’ятають. Просто роблять вигляд, що вірять у всю ту брехню про страшних нацистів, тому що так зручно, так безпечно, так простіше виживати і уживатися поруч із вбивцями. 

І прийде час, коли за цей страшний злочин доведеться відповідати.

Ви знали, що у Берліні немає жодної згадки про Гітлера? Німці вважають, що злочинець такого рівня не має права на згадку, табличку, хоча б щось. Немає могили, немає будинку, де він жив. Там залишився лише газон. Тобто НІЧОГО. 

Ми вважаємо, що за ті злочини, які скоїла російська армія і російський народ у Маріуполі, Росія заслуговує лише на НІЩО. На порожнечу. На газон. Тому всі російські сліди у вигляді будинків і пам’ятників доведеться демонтувати. Стерти з обличчя Маріуполя. Ніщо не має нагадувати про країну-злочинця і народ-вбивцю. 

Тому немає сенсу і розповідати про всі ці новобудови.

Ну і головне, чому ми не підтримуємо тезу про відбудову. Селитися в будинках, які зараз будує росія – небезпечно для життя. Кожна родина, яка селиться там зараз, наражає себе на небезпеку.

Чому? Да тому що досвід звільнених міст України показує: Росія знищує міста, які залишає. 

Росія буде намагатися знищити Маріуполь і все, що там побудувала, у разі якщо доведеться залишати місто. Це звісно наша особиста думка, але вона базується на аналізі поведінки росіян в Україні. Тож принаймні варто про це подумати.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
Спецтема
Лучшие мариупольские блогеры, активные пользователи социальной сети Фейсбук говорят о том, что они думают о Мариуполе, его людях, о жизни, политике и о себе. Без купют, без прикрас. Голая правда жизни.
live comments feed...