• Головна
  • «С Днем рождения, Владимир Владимирович». Як Росія за півтора роки перетворила Маріуполь на копію своєї диктатури, - ВІДЕО
Авторська колонка
16:17, 9 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

«С Днем рождения, Владимир Владимирович». Як Росія за півтора роки перетворила Маріуполь на копію своєї диктатури, - ВІДЕО

Авторська колонка

Ви знаєте, коли день народження у Президента Зеленського? Або коли був день народження у попереднього, у Порошенка? Святкувати особисте свято президентів ніколи не було в традиції українського народу. 

Не було жодного випадку, коли б маріупольці виходили і публічно вітали вище керівництво держави або демонстративно дякували за щось. Зараз вони це роблять - ті, хто залишився в окупації. 

Чому це відбувається, і до чого призводе такий культ особи, ось про це і поговоримо.

Культ особи в світовій історії  виник не в Радянському Союзі. Власне ще за часів монархів імператор, цар, король були дорівнені до Бога. Особливо це проявлялося в Китаї або у Давньому Єгипті.

Але якщо у монархіях культ особи створювався за правом народження, то в автократіях і диктатурах культ особи визначався фізичною можливістю контролювати владу. Тобто спочатку людина отримує від народу право керувати країною (або захоплює це право силою зброї), а потім знищує всі інші гілки влади, опозицію, і концентрує всі важелі ухвалення рішень у власних руках.

Суспільство спочатку втрачає спроможність впливати на дії обраної ними людини, потім втрачає здатність тверезо оцінювати  її діяльність, а далі – громадяни починають думати, що ця людина у владі – завжди права. А тому не втручаються, не ставлять питання, не контролюють – просто довіряють і захоплюються. І нарешті настає момент, коли ця  людина при владі втрачає розум і починає вбивати людей у сусідній державі (привід може для цього бути любий, завжди можна вигадати щось міфічне і страшне, і всі у це повірять, бо ти ж завжди правий). А в державі вже нема кому цій людині сказати стоп.

Саме так і відбулося в Російській федерації. 7 жовтня там  святкували день народження диктатора. Ми  в Україні дізналися про це із чисельних відеозвернень, які з’явилися у соцмережах, – росіяни і колаборанти вітали диктатора.

Все було організовано за чіткою схемою: пенсіонери, лікарі, вчителі, діти.

Колаборантка  Лариса Акуленко, яка в якості подарунка диктатору натхненно цитує вірш «Родина» і розповідає дітям перед камерою, що батьківщина – це місце, де ти народився, раніше, до повномасштабного вторгнення, була патріотичною особою. Вона очолювала просвітницький центр в Приазовському державному технічному університеті, керувала студентським театром і взагалі була включена у виховну роботу із дітьми в Маріуполі.

Після окупації швидко перефарбувалась. І тепер вона розповідає дітям, що Росія – це їхня батьківщина, що це місце, де вони народилися. І каже вона це дітям, які насправді народилися і виросли в Україні. Тобто фактично ця жінка вчить дітей зраді, примушує дітей свідомо йти на злочин проти України, при цьому дякуючи поневолювачу путіну.

Так і формується з дитинства  культ особи. 

Люди в окупації якось дуже швидко погодилися на таку схему, за якою людина не варта нічого, диктатор  - самий розумний і завжди правий, а людина не вирішує нічого. 

Знаєте, чому вони записують ці відео? Тому що зараз від ступеню «преданности вождю» залежить їхня кар’єра, безпека, просування догори. 

Саме лізоблюдство є основним засобом досягнення успіху при диктатурах. І це робить диктатури абсолютно не конкурентоспроможними у світі сучасних технологій. Вони програють конкуренцію демократіям у змаганні за мізки, за людський ресурс. Єдиний спосіб прив’язати професійні кадри – це захопити їх, як заручників. Ось тому ці диктатури і ведуть війну – вони не мають іншого способу конкурувати у світі і бути, аніж як вбивати.

Росіянам знадобилося вбити тисячі людей в Маріуполі, щоб зламати їх волю. Маріупольці, які протестували з будь-якого приводу - через незгоду з комунальними тарифами, через зависокі ціни на проїзд у транспорті, через вирубку дерев, погану екологію, невідремонтовану вчасно школу – зараз згодні з усім і вдячні окупанту. На ці привітальні відео із Маріуполя, і такі ж само – із Мелітополя, Бердянська та інших окупованих  - міст страшно дивитися..

Страшно, бо це ж тільки півтора роки окупації минуло.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Наявність роботи
19,7%
Наявність доступного житла
11,5%
Щоб нове місто було схоже на Маріуполь
7,9%
Там, де є близькі, рідні
18,9%
Розвинута інфраструктура, соціальний комфорт
8,5%
Наявність ППО, віддаленість від лінії фронту
10,8%
Не обираю - куди доля занесе
22,7%
#Маріуполь
Спецтема
Лучшие мариупольские блогеры, активные пользователи социальной сети Фейсбук говорят о том, что они думают о Мариуполе, его людях, о жизни, политике и о себе. Без купют, без прикрас. Голая правда жизни.
live comments feed...