• Головна
  • Єврокомісія запропонувала подовжити тимчасовий захист українців до 2027 року. Що буде після 2027 року
14:16, 5 червня
Надійне джерело

Єврокомісія запропонувала подовжити тимчасовий захист українців до 2027 року. Що буде після 2027 року

Єврокомісія запропонувала подовжити тимчасовий захист українців до 2027 року. Що буде після 2027 року

Сьогодні, 5 червня,  Європейська Комісія запропонувала Європейському Союзу подовжити програму тимчасового захисту українців в Європі до березня 2027 року.

Інформацію про це щойно розмістили на сайті Єврокомісії.

"Це забезпечить стабільність та постійний захист, а також прокладе шлях для переходу від тимчасового захисту після виконання необхідних умов. Роблячи це, Комісія підкріплює своє непохитне зобов’язання підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", - йдеться у повідомленні.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн  заявила, що захист треба подовжувати доти, поки в Україні не настане безпека.

« З 2022 року ми надаємо захист тим, хто тікає від війни Росії проти України, і ми продовжуємо це робити. І разом з Україною ми прокладаємо шлях для того, щоб люди могли повернутися та відбудувати свої домівки, як тільки це стане безпечним», - сказала вона. 

З огляду на те, що Росія продовжує свої незаконні напади, а ситуація в Україні залишається нестабільною, Комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для осіб, які тікають від агресії Росії проти України, ще на один рік, до 4 березня 2027 року.

Але Єврокомісія запропонувала країнам ЄС вже розпочинати готуватися до перехідного періоду від тимчасового захисту до інших форм взаємодії, "враховуючи потреби тих, хто проживає в ЄС, а також необхідність для України відбудувати країну, зокрема шляхом підтримки безпечного, добровільного та гідного повернення та реінтеграції".

Рекомендація Єврокомісії включає такі заходи:

Сприяти та полегшувати перехід до інших правових статусів : багато з тих, хто користується тимчасовим захистом, інтегрувалися в країни перебування, вивчивши мову, знайшовши роботу або отримавши освіту. Вони повинні мати можливість перейти до національних або правових статусів ЄС, які краще відображають їхню нову ситуацію. Це можуть бути дозволи на проживання на основі працевлаштування, освіти, досліджень або національний статус довгострокового резидента.

Щоб прокласти шлях до поступового повернення та сталої реінтеграції в Україні з урахуванням потреб та можливостей України: дозвіл на ознайомчі візити до України може допомогти тим, хто розглядає можливість повернення додому, приймати обґрунтовані рішення. Держави-члени також повинні створити програми добровільного повернення у тісній координації з українською владою, щоб забезпечити поступове повернення додому після закінчення тимчасового захисту.

Краща інформація про доступні варіанти: Комісія підтримує створення центрів Unity у державах-членах у співпраці з українською владою. Центри Unity слугуватимуть багатоцільовими інформаційними центрами як для інтеграції переміщених осіб у приймаючі суспільства, так і для повернення до України. Вони можуть фінансуватися за допомогою коштів Комісії в рамках Фонду притулку, міграції та інтеграції (AMIF). Для підтримки держав-членів Комісія також призначить Спеціального посланника у справах українців в ЄС.

Координація та обмін інформацією між державами-членами та Україною має продовжуватися через Платформу солідарності та шляхом своєчасного оновлення даних на Платформі реєстрації тимчасового захисту. 

Наступні кроки, які пропонуються

Тепер Рада має офіційно ухвалити пропозицію Комісії щодо продовження тимчасового захисту на один рік та пропозицію щодо рекомендації Ради.

Нагадуємо

З початку російської агресії проти України понад 4,3 мільйона переміщених осіб з України знайшли притулок у країнах ЄС. Держави-члени ЄС запропонували негайний захист та підтримку, включаючи доступ до житла, охорони здоров'я, освіти та працевлаштування.

Тимчасовий захист, який діє до березня 2026 року виявився ефективною та пропорційною відповіддю на виняткові обставини. Якщо обставини в Україні зміняться, що дозволить поступове повернення та сталу реінтеграцію в Україні, Комісія може внести до Ради пропозицію призупинити тимчасовий захист раніше за передбачену дату його закінчення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #ЄС #біженці #захист
live comments feed...