Чому родинам загиблих захисників із Маріуполя ніде шану віддати своїм героям
Фото Сергія Ваганова
Ольгу Катрич, дружину загиблого азовця Олега Катрича, запросили у Вінниці на вшанування пам’яті загиблих героїв. Після церемонії до неї підійшли журналісти спитати, як звали її чоловіка, та чи є його прізвище на пам’ятнику. На шо вона відповіла: немає прізвища, бо сам він з Маріуполя, похований у Києві, а у Вінниці тепер мешкає вона сама з дітьми.
«Кожне місто шанує своїх земляків. А якщо у тебе немає міста, то і немає де поставити портрет, де вшанувати пам’ять», - каже Ольга Катрич.
Тож вона прийшла в центр «ЯМаріуполь» у Вінниці з пропозицією вивішувати портрети загиблих захисників України родом із Маріуполя у таких центрах.
«Ці центри створені майже по всій країні. Було б логічно, якщо б до того, поки наше місто не звільнять, пам’ять тих, хто поклав своє життя за свободу України, вшановували тут, у центрах «ЯМаріуполь». Але мені відповіли, що про це якось не подумали», - розповіла дружина загиблого героя Олега Катрича з позивним «Кельт».
Наразі інформації про загиблих немає в жодному центрі «ЯМаріуполь».
Жінка запросила інші родини загиблих героїв – маріпольців долучатися до цієї ініціативи.
«Розумієте, зараз серед тих, кому допомагає міська рада, є різні пільговики, але родин загиблих захисників серед них немає. Я звернулась з проханням виплатити матеріальну допомогу на поховання, а мені відповіли, що в бюджеті немає грошей. Навіть Бахмутська громада виплачує допомогу на поховання. А для маріупольців немає грошей. Ладно я, або інші дружини. Ми можемо заробити на життя. Але ж у загиблих героїв залишились діти, старенькі мами. Потрібна програма допомоги родинам загиблих військових», - вважає Ольга Катрич.
В маріупольському муніципалітеті на наше звернення відповіли, що погоджуються з необхідністю зробити інформаційні стенди з портретами героїв – маріупольців, які віддали своє життя за Україну. Будуть вирішувати це питання.
Щодо допомоги родинам військових, то, за інформацією муніципалітету, вона надається.
«Родини загиблих героїв мають право отримати будь-яку підтримку, яка надається в центрах «ЯМаріуполь». Саме члени родин загиблих героїв мають здебільшого першочергове право на отримання допомоги згідно існуючих програм: відпочинок у центрах «Родина», отримання канцелярії для школярів, зимові набори, дитячий одяг, гуманітарні набори та інше. Також саме члени родин, в яких є загиблі захисники, мають першочергове право отримати житло в соціальному гуртожитку. З тих родин, що зараз живуть в гуртожитку в Дніпрі, 10 (з 35 родин всього), в яких рідні або в полоні, або загиблі, або служать.
Родини маріупольців, в яких є захисники України, в фокусі нашої уваги. Наразі також розроблені соціальні програми підтримки маріупольців, які будуть реалізовані після прийняття бюджету міста.
Якщо у даної категорії родин є якісь запити щодо конкретної допомоги, то вони можуть звернутися до одного з центрів «ЯМаріуполь» та ми, в межах своїх повноважень, прикладемо всіх зусиль задля вирішення питання», - повідомили у пресслужбі міськради.
Але ж Ольга Катрич саме з проханням про конкретну допомогу і зверталась у центр «ЯМаріуполь. Вінниця», але поки її не отримала.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube