
1233 день повномасштабної війни. США відновили постачання зброї. Київ знов під масованою атакою ворога. Загинули люди

Фото - 78 ОДШП
Сьогодні 10 липня. Триває 1233 доба повномасштабного російського вторгнення.
Вночі російська армія здійснила одну з наймасовіших атак на Київ. З усіх боків світу на столицю летіли балістичні ракети, безпілотники. В небі вибухало, свистіло, дзижчало, вибухало і тарахтіло.
2 людей загинули, 16 отримали поранення – такі дані озвучили мер столиці Віталій Кличко та очільник КМВА Тимур Ткаченко. Але ці дані не остаточні.
Зафіксовані значні пошкодження цивільної інфраструктури в Шевченківському районі Києва. Пошкоджено житлові будинки - постраждали дахи, верхні поверхи, фасади, внутрішні приміщення.
Фото - Сергій Окунєв, NV

Також зафіксовано численні влучання уламків БПЛа в нежитлові приміщення.
За словами мера Києва Віталія Кличка, у Подільському районі внаслідок ворожої атаки практично повністю знищена амбулаторія Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1. Кількість постраждалих зросла до 16.
В Дарницькому районі внаслідок падіння уламків БпЛА виникла пожежа в гаражах та на заправці. Також уламки впали в дворі одного з житлових будинків.
В Солом’янському районі внаслідок падіння уламків сталось загоряння даху нежитлової будівлі.
В Києві розгорнуті штаби для надання допомоги постраждалим людям. Робота з ліквідації наслідків атаки триває.
Фото - Reuters

Ситуація на фронті
Армія РФ здійснює просування в районі Зеленої Долини Донецької області. Про це повідомляє DeepState ввечері 9 липня.
«Вони лізуть по полях і посадках, будучи готовим витратити на подолання короткої відстані навіть пів дня. Також тут чули про „плащі-невидимки“, під якими вони ховаються в момент просувань», — йдеться в повідомленні.

Окупанти також не припиняють здійснювати тиск від Греківки до Торського. Вони намагаються вишукувати слабкі місця в обороні та відтісняти українські війська із займаних позицій. При цьому ворог використовує велику кількість піхоти, повідомляє DeepState.
Водночас Сили оборони України намагаються стримувати окупантів, а також використовують можливості для покращення тактичного положення.
«Бійці Сил Оборони намагаються стримувати ворога, докладати максимальних зусиль і навіть користуються будь-якою можливістю покращити тактичне положення, відвойовуючи позиції при нагоді», — зазначають аналітики.
За інформацією Генштабі ЗСУ, протягом минулої доби зафіксовано 201 бойове зіткнення.
- На Північно-Слобожанському і Курському напрямках минулої доби відбулося 14 боєзіткнень. Противник завдав 7 авіаційних ударів, загалом скинув 12 керованих авіаційних бомб, та здійснив 281 артилерійський обстріл, зокрема три – із реактивних систем залпового вогню.
- На Південно-Слобожанському напрямку агресор 13 разів штурмував позиції наших захисників у районах населених пунктів Вовчанськ, Кам’янка, Красне Перше, Амбарне та в бік Липців і Петро-Іванівки.
- На Куп’янському напрямку минулої доби відбулося шість атак окупантів. Сили оборони відбивали штурмові дії противника поблизу Степової Новоселівки, Радьківки та в бік Новоосинового.
- На Лиманському напрямку ворог атакував 30 разів. Намагався просунутися вперед поблизу населених пунктів Новий Мир, Рідкодуб, Середнє, Карпівка, Зелена Долина, Торське, Греківка, Колодязі та в бік Серебрянки.
- На Сіверському напрямку впродовж минулої доби ворог здійснив сім атак на позиції наших підрозділів у районах населених пунктів Серебрянка, Верхньокам’янське та Виїмка.
- На Краматорському напрямку зафіксовано чотири бойові зіткнення в районах Білої Гори, Часового Яру та Предтечиного.
- На Торецькому напрямку ворог здійснив вісім атак у районах населених пунктів Диліївка, Щербинівка, Торецьк, Русин Яр та в бік Плещіївки.
- На Покровському напрямку наші захисники зупинили 61 наступальну дію агресора в районах населених пунктів Попів Яр, Полтавка, Новоторецьке, Мирноград, Новоекономічне, Мирне, Горіхове, Миролюбівка, Миколаївка, Промінь, Лисівка, Котлине, Удачне, Дачне, Новосергіївка, Ялта, Олексіївка та в бік населених пунктів Шахове, Новопідгородне, Покровськ, Разіне, Родинське.
- На Новопавлівському напрямку Сили оборони відбили 29 атак на позиції наших військ поблизу населених пунктів Ялта, Мирне, Зелене Поле, Шевченко, Вільне Поле.
- Вчора на Гуляйпільському напрямку противник наступальних дій не проводив.
- На Оріхівському напрямку наші оборонці успішно відбили одну ворожу атаку в районі Новоданилівки.
- Минулої доби на Придніпровському напрямку ворог дев’ять разів без успіху намагався просуватися до укріплень наших оборонців у бік населеного пункту Придніпровське та острова Білогрудий.
- На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі, техніці та активно підривають наступальний потенціал ворога в тилу.
Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 920 осіб. Також українські воїни знешкодили 11 танків, три бойові броньовані машини, 38 артилерійських систем, три реактивні системи залпового вогню, 324 безпілотних літальних апарати оперативно-тактичного рівня, 6 ракет та 81 одиницю автомобільної техніки окупантів.

Міжнародна підтримка України
Сьогодні у Римі розпочнеться конференція з відновлення України, повідомляє Суспільне.
Цьогорічна програма форуму зосереджена на чотирьох ключових напрямах: бізнес, людський капітал, регіони та реформи. Вперше одним із центральних акцентів стане оборонна економіка.
Другий фокус конференції — залучення приватного капіталу для відбудови України, адже обсяг потреб перевищує $500 млрд. Торік разом з ЄС Україна запустила Ukraine Investment Framework на €9,3 млрд. Цьогоріч планують оголосити ще 18 нових програм, багато з яких — для малого і середнього бізнесу, а також для прямих приватних інвестицій в українську економіку.
Адміністрація президента США Дональда Трампа відновила постачання частини озброєння в Україну через тиждень після того, як Пентагон призупинив деякі поставки, пише АР.
За інформацією, серед озброєнь, які прямують до України, — 155-міліметрові боєприпаси та високоточні реактивні снаряди GMLRS.
Держсекретар США Марко Рубіо у четвер, 10 липня, проведе зустріч із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим на полях саміту АСЕАН у Малайзії, пише CNN.
Як повідомили у Держдепартаменті США, це буде вже друга особиста зустріч Рубіо та Лаврова після їхніх переговорів у Саудівській Аравії на початку року. За останні місяці дипломати також неодноразово спілкувалися телефоном, намагаючись досягти домовленостей про припинення вогню між Росією та Україною, однак безуспішно.
Спецпредставник президента США Кіт Келлог заявив, що міжнародні партнери мають допомогти Україні у відбудові, запровадивши для неї свій “План Маршалла”.
Про це Келлог заявив під час дискусії, організованій ініціативою Ялтинська Європейська Стратегія (YES) і Фондом Віктора Пінчука напередодні міжнародної конференції з відновлення України URC-2025, передає Укрінформ.
Келлог наголосив на важливості відбудови України. Він згадав як після завершення Другої світової війни США запровадили “План Маршалла” для Європи.
“І я думаю, ми маємо зробити те саме для України”, — сказав він.
Келлог додав, що це буде дуже важке завдання.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube