• Головна
  • Що робити з російськими новобудовами в Маріуполі. Думки експертів та мешканців
12:00, 30 червня
Надійне джерело

Що робити з російськими новобудовами в Маріуполі. Думки експертів та мешканців


Що робити з російськими новобудовами в Маріуполі. Думки експертів та мешканців

Залишати чи демонтувати? Що варто зробити з новобудовами, які залишать по собі російські загарбники в окупованому Маріуполі? Саме таке питання під час презентації проєктів Marіupol.Reborn поставив Костенко Владислав, маріуполець, студент, який був присутнім на зустрічі у Львові, 28 червня.

Ми з редакцією 0629 теж таке питання вже підіймали (ось тут відео за посиланням).  Проте цікаво, що думають про це експерти.

Вікторія Тітова, Big City Lab

Це питання дискусії, але особисто я знесла б їх. 

Але є і суто практична історія. Є сотні тисяч людей, яким нема де жити. Тому можливо, правильна відповідь – знести, але з часом, коли ми побудуємо нове житло.

Яна Бучацька, команда Сергія Родіонова

Я б теж знесла, але якщо вже є у нас побудована інфраструктура, чому її не використовувати. Треба дочекатися звільнення міста, і потім вже ми подивимось, що в нас є, що побудовано, наскільки це можна використовувати, чи можна те, що вони там побудували, переробити, щось побудувати, щоб вписати в нашу концепцію.

Фулко Трефферс

Ці будівлі можуть бути таким транзитним місцем для тих людей, які повертаються у місто. Вони там можуть дочекатися, поки ми не побудуємо нове і якісне житло. Через кілька років потреби в цих будинках вже не буде, і думаю, можна буде їх демонтувати. Думаю, це найкраща ідея.

А тепер пропонуємо вам ознайомитись з думками маріупольців з цього приводу, які вони залишали нам в коментарях

Сергій Д.

Після деокупації Маріуполя, перевірити їх стан, згідно світових норм, і як що ці будинки відповідають сучасним світовим стандартам - експлуатувати їх, навіщо ж бути варварами, як деякі? Експлуатувати, і лише змінити назву мікрорайонах "невський" на "Степана Бандери", або на іншого українського діяча

***

Путінивки перевірити на відповідність до технічних умов, більш ніж впевнений що таку перевірку більше половини не пройдуть, і знести, а потім знести ту частину що таку перевірку пройдуть, але спочатку побудувати відповідно житло.

Алекс

Ну так-то да - сносить нужно. Даже "отремонтированные" сносить нужно. Я тут показывал эстонскому строителю видосы ваши, там и мой дом попадал. Ну он сказал - все сносить, даже если +/- целое -- трубы там советские внутри, а в городе будет на 80% точно все новое. Значит трубы эти оставлять нельзя,  и дешевле просто снести, чем менять в полу-руинах.

***

Я вже одного разу писав, що робити з будинками, які побудували рашисти: обовʼязково знести!!! Щоб не було навіть в згадках, а то ж ватні маріупольці ще сто років будуть говорить: «нєвскій, ізумрудний», а я не хочу цього чути!  А  розібрані будинки (панелі/стіни) відвезти до кордону з московією і біля пропускного пункту виставити рядочком ,закопати в землю, на скільки вистачить цих стін (500 метрів чи більше,чи можливо і пару кілометрів, неважливо), і з їхньої сторони написати, що нам не потрібні їхні подачки, ну і взагалі можна багато чого написати.

Олег

Снести эту мерзость всю под ноль. Даже кирпичи вывезти на кордон и вывалить на капацскую сторону. Мариуполь был,есть и будет Украиной

Людмила Ш.

Я б знесла усе разом з отими, що дочекались руzzкого миру, якщо не встигнуть вчасно до кацапії здриснуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий центр міста. Обличчям до моря. Меморіал «Азовсталь». Є чотири версії відновленого Маріуполя, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь

live comments feed...