• Головна
  • Робота на будівництві та збирання трупів. Росіяни заманюють заробітчан із Центральної Азії до окупованого Маріуполя
15:03, 13 березня 2023 р.
Надійне джерело

Робота на будівництві та збирання трупів. Росіяни заманюють заробітчан із Центральної Азії до окупованого Маріуполя

Сотні мігрантів з Центральної Азії були найняті російськими фірмами для роботи на окупованій Росією території України, незважаючи на застереження їхньої влади не їхати в Україну. Більшість мігрантів працюють у будівельному секторі у зруйнованих містах, таких, як Маріуполь. Інші роботи пов’язані з копанням окопів і збиранням трупів. Жінкам також пропонують роботу у лікарнях для військових, їдальнях і на заводах.

Про це пише Радіо Свобода.

Головною мотивацією для мігрантів є гроші.Як і багато росіян, більшість мігрантів у Росії вірять московському наративу про війну і звинувачують Україну та західні країни в її розпалюванні.

Наприклад, на територіях України, окупованих Росією, пропонують роботу в будівельному секторі із зарплатою від 2 000 до 3 300 американських доларів на місяць. Це набагато більше, ніж можна заробити в Росії.

Хоча зарплата заробітчан сильно відрізняється в різних регіонах Росії, деякі з них повідомили Радіо Свобода 7 березня, що вони заробляють від 600 до приблизно 1200 доларів на місяць.

Робота в Україні рекламується на вебсайтах, у телеграм-групах та в інших соцмережах. За словами працівника з Таджикистану Сорбона К., мігранти також знають про вакансії від своїх роботодавців або від інших працівників з Центральної Азії.

«Більшість (центральноазійських) мігрантів, яких я знаю, зовсім не мають бажання їхати на заробітки в Україну, але час від часу чую, що туди хтось поїхав, – розказує Сорбон. – Знаю одного таджика, який поїхав на заробітки до Маріуполя, а потім заохочував своїх родичів приєднатися до нього».

Роботу в Україні рекламують як безпечну і добре оплачувану. Але десятки мігрантів, які працюють в Україні, жаліються, що не отримують обіцяних зарплат.

Проте деяким розчарованим працівникам, які намагалися виїхати з України, російські прикордонники не дозволили знову повернутися в Росію.

Саме така історія трапилася з громадянином Киргизстану, який працював в окупованій Україні на російську компанію.

Чоловік, який не хотів оприлюднити своє ім’я з міркувань безпеки, розповів, що у травні 2022 року прибув до Маріуполя з приблизно 400 робітниками, серед яких було 20 громадян Киргизстану. Це було невдовзі після того, як прибережне місто захопили російські війська. Наприкінці лютого 2023 року він вирішив повернутися, але російські прикордонники заявили, що його ім’я у “чорному списку” і не пропустили чоловіка. 

Киргизькі дипломати в Москві заявили, що намагаються з’ясувати ситуацію.

Робітники їдуть 4 лютого у тракторі, який перевозить труни на кладовищі в селищі Старий Крим/ Фото Reuters

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що окупанти затримують заробітну платню навіть будівельникам, які приїхали у місто з Санкт-Петербургу. Маріупольці, яким і без того пропонують втричі меншу зарплату, ніж росіянам, не виплачували її в повному обсязі з червня.

Читайте також:

Окупанти почали завозити на Донеччину

Гендерна нерівність та борги по зарплатах. Як окупанти дурять мешканців Маріуполя

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #заробітчани #Середня Азія
live comments feed...