• Головна
  • Журавель чи синиця? Як окупанти перетворюють Маріуполь на місто для пенсіонерів, - ФОТО
12:05, 15 серпня 2022 р.

Журавель чи синиця? Як окупанти перетворюють Маріуполь на місто для пенсіонерів, - ФОТО

Минулі вихідні в Маріуполі знову святкували. На цей раз День будівельника. Наче війна скінчилась, і місто відбудували, і нагодували всіх, і дах над головою надали, окупанти влаштовують свята майже щонеділі. 

То фізкультурники, то будівельники, то день родини, до день росії. Немає значення, головне – щоб люди раділи і не думали про проблеми.

Журавель чи синиця? Як окупанти перетворюють Маріуполь на місто для пенсіонерів, - ФОТО, фото-1

А їх – чималенько. Місто досі залишається без стабільного водо- та електропостачання. Воду постійно відмикають через щоденні  пориви труб. Вода тече вулицями місяцями. Але на заміну труб у окупантів не має ресурсів. Тому вода тече. І що буде взимку з тими трубами і течіями, не важко уявити.

Журавель чи синиця? Як окупанти перетворюють Маріуполь на місто для пенсіонерів, - ФОТО, фото-2

Та ж сама ситуація і з електрикою. Її подача – це тимчасове рішення в багатьох місцях, а нові електрокабелі часто прокладають прямо на деревах. І пориви відбувається і місті після кожного вітряного дня у Маріуполі.

Журавель чи синиця? Як окупанти перетворюють Маріуполь на місто для пенсіонерів, - ФОТО, фото-3

Будівельники – дійсно, зараз найважливіша професія в Маріуполі. Проте окупанти затримують заробітну платню навіть будівельникам, які приїхали у місто з Санкт-Петербургу. Маріупольці, яким і без того пропонують втричі меншу зарплату, ніж росіянам, не виплачували її в повному обсязі з червня.

Натомість, замість «синиці» у вигляді грошей, окупаційна влада пропонує будівельникам журавля, чи то синю птицю.

На День будівельника в Маріуполь привезли ВІА (для молоді, яка і гадки не має, що таке ВІА, розшифруємо: вокально-інструментальний ансамбль) «Синяя птица».

Пропагандисти в ейфорії повідомили: яке щастя, в Маріуполі пролунали «хіти» гурту, які пам’ятає лише покоління старше за 60.

Бо радянський вокально-інструментальний ансамбль «Синяя птица» існував з 1972 по 1991 рік. А потім – все, не співали, не створювали пісень.

Але згодом назву «Синій птах» прийняли кілька російських музичних гуртів, що складаються з колишніх учасників оригінального ансамблю і виступають з його репертуаром, а також вокальний фестиваль. Просто заробляють гроші на ностальгії літніх людей про свою молодість.

Саме така «ностальгія» і приїхала в Маріуполь вітати будівельників.

«Солист и лидер коллектива Александр Дроздов пожелал мариупольцам успехов в восстановлении города, большого счастья и уверенности в завтрашнем дне», - написали російські пабліки. І це цинізм, якому просто немає меж.

Але такі концерти є дуже гарним маркером того, хто насправді переважно залишається в окупованому Маріуполі. Літні люди, яким важко змінювати життя. Саме для того, щоб заспокоїти їх незадоволення тими викликами і руйнуваннями, які зчинила росія в Маріуполі, вони і влаштовують такі нафталінові свята. 

 Пенсіонери – єдині наразі, хто отримує свої пенсії вчасно від окупантів, а ще їм з вересня підвищили мінімальну пенсію до 10 тис. руб. 

Крім цільової аудиторії, такі концерти  - показник того, що популярні російські виконавці досі бояться їхати в Маріуполь. Бо це несе з собою дуже великі репутаційні втрати і зачинені концертні майданчики для них будь-де, окрім росії, да і війна триває, а значить, є ризики для життя.

Тож, окупанти продовжують святкувати на кістках.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал Маріуполь 0629. Пишіть нам в Телеграм-бот все, що знаєте, про життя маріупольців в місті та за його межами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...