• Головна
  • В Україну вдалося повернути маріупольського хлопця, якого примусово депортували в росію і віддали на всиновлення, - ФОТО
09:41, 20 грудня 2022 р.
Надійне джерело

В Україну вдалося повернути маріупольського хлопця, якого примусово депортували в росію і віддали на всиновлення, - ФОТО

В День святого Миколая 16-річний Сергій майже через 8 місяців повернувся в Україну після того, як його примусово вивезли в Російську Федерацію. 

Про це розповів український омбудсмен Дмитро Лубінець.

Хлопець жив поблизу Маріуполя, незадовго до війни втратив батьків, однак має сестру, а нині ще й небайдужих співвітчизників, які готові йому допомагати. Після захоплення російськими окупантами рідного населеного пункту, його та багатьох інших дітей вивезли в Донецьк, а згодом до Росії. 

В Україну вдалося повернути маріупольського хлопця, якого примусово депортували в росію і віддали на всиновлення, - ФОТО, фото-1

Дитячий Омбудсман Російської Федерації Марія Львова-Бєлова, яка приїжджала для "милого спілкування" з дітьми на камеру пропагандистських ЗМІ, вирішила долю Сергія та інших вивезених українських дітей – всиновлення в російську сім’ю. 

Родина, в якій довелося бути хлопцю, мала трьох власних дітей та вже одну всиновлену. З новою "сім’єю" Сергій не розмовляв. 

"Я просто вчився в коледжі, розмовляв з друзями, з якими там познайомився", – розповів хлопець, який там освоював напрям автомеханіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна повернула 103 дитини, яких незаконно депортували до росії

Як Москва краде дітей в Маріуполі і перетворює їх на росіян. Розслідування The Associated Press

На щастя, ставлення в тій родині до нього було не жорстоким, однак увесь час його не покидала думка про те, що він повинен повернутися на Батьківщину. Допомогу знайшов в інтернеті. 

"Я хочу повернутися з РФ в Україну", – повідомлення, яке відправив Сергій у одному з чат-ботів і отримав відповідь, що йому в цьому допоможуть. 

Вчора його зустріли на кордоні з Україною й він щасливий, що нарешті вдома. 

На запитання, що відчув, коли перетнув кордон з Україною, Сергій з найщирішою усмішкою відповів, що був дуже радий. 

"На вокзалі, де ми його очікували, поблизу Поїзда святого Миколая від "Укрзалізниці" хлопець отримав необхідний для навчання подарунок від голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурата Шахіна.

Офіс Уповноваженого, своєю чергою, подбає про те, аби наш патріот насамперед отримав належну психологічну допомогу та офіційного опікуна в особі сестри, за потреби – медичну допомогу, відновив навчання. 

Я вражений цілеспрямованістю юного українця та його непереборним бажанням повернутися додому. Це приклад того, що є в українцях – наша незламність і наполегливість. Його історія це історія боротьби за те, щоб бути вільним, жити вільно та поруч із вільними людьми! Україна продовжує боротися за таких цілеспрямованих дітей, які виростуть її гідними громадянами!", - написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що росія незаконно депортувала з Україну в росію більше 11 тисяч українських дітей. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #депортацяя
live comments feed...