• Головна
  • Маріупольська обласна лікарня інтенсивного лікування відновила роботу в Києві. Як це вдалось і навіщо – в інтерв’ю з головним лікарем, - ФОТО
17:05, 14 грудня 2022 р.
Надійне джерело

Маріупольська обласна лікарня інтенсивного лікування відновила роботу в Києві. Як це вдалось і навіщо – в інтерв’ю з головним лікарем, - ФОТО

Обласна лікарня інтенсивного лікування, яка до повномасштабного вторгнення була розташована у Маріуполі, відновила роботу в евакуації - у Києві. 

Вчора, 13 грудня, відбулось урочисте відкриття, а сьогодні нам вдалось поспілкуватись з головним лікарем лікарні Ольгою Голубченко.

Ольга Голубченка стала останнім лікарем, яка залишила українську лікарню в Маріуполі. 

«До 26 березня я фактично жила в лікарні. Я, напевно, могла виходити звідти на короткий термін, але нікуди не виходила.

Кожного дня я відчувала страх. Просто дикий страх за своїх лікарів, за свій медичний персонал. Вони працювали під обстрілами, ризикуючи життям, рятували людей. І жоден з них не думав про свою власну безпеку.

Дивитись на це і розуміти, які це ризики з їхнього боку і яка відповідальність за їхнє життя – з мого… Це важко описати словами. Я просто молилась щодня», - каже Ольга Петрівна.

Маріупольська обласна лікарня інтенсивного лікування відновила роботу в Києві. Як це вдалось і навіщо – в інтерв’ю з головним лікарем, - ФОТО, фото-1

12 березня російська армія захопила лікарню. На кожному поверсі виставили озброєних чоловіків, заборонили вільно пересуватись лікарнею. А потім окупанти стали розстрілювати машини, які під’їжджали до лікарні, намагаючись доставити туди поранених.

З того часу залишатись далі в лікарні не було сенсу. І лікарі почали групами виходити.

«Хтось приходив і казав: «Ми йдемо…» Хтось не попереджав – просто тихенько тікав з лікарні. Когось мені доводилось виштовхувати. Але я сама мала залишатись там доти, поки останній мій лікар ще знаходився в лікарні», - розповідає Ольга Голубченко.

Вона залишила клініку 26 березня. Останньою.

"Це було дуже складне рішення для мене, - каже Ольга Голубченко, - адже лікарня - мій другий дім. Я там більше часу проводила, ніж з власною родиною. Мені було дуже боляче дивитись на те, що зробили з нею росіяни. Але залишатись далі там вже не було сенсу. Нікого не залишилось, окрім декількох людей,  які нікуди і не збирались з різних причин. Лікарні - не стало..."

Вона спочатку поїхала до родичів, а 2 травня Ольга Голубченко з родиною виїхала з Маріуполя.

Починаючи з червня, вона працює над тим, щоб відновити роботу лікарні в евакуації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вони пригнали танк і два БТРа і почали розстрілювати будинки навколо..." Як росіяни захопили лікарню в Маріуполі, і що там відбувалось після цього

«Ідея відновлення роботи обласної лікарні належить департаменту охорони здоров’я Донецької обласної адміністрації. Є лікарі і медсестри, які залишились без роботи. Є переселенці з Донеччини, які потребують медичної допомоги. Тож ідея полягала в тому, що відновити роботу в Києві – тимчасово. І колектив зберегти, і людям допомогти», - пояснює Ольга Голубченко

На початку липня вона нарешті знайшла приміщення, в якому могла б працювати лікарня. Обласна адміністрація почала там проводити ремонтні роботи. Департамент охорони здоров’я – закупати нове сучасне обладнання.

В вересні запрацювала амбулаторія лікарня, а вчора, 13 грудня, урочисто відкрили стаціонар.

«Звісно, є певні недопрацювання, але головне – ми почали роботу. Ми змогли зібрати весь хірургічний напрямок – хірургів-травматологів, нейрохірургів, гінекологів, гастроентерологів, урологів. Ми також долучили до складу лікарні  кардіовідділення Краматорської міської лікарні. Там фахівці змогли евакуюватись разом з обладнанням, тож ми маємо тепер і цей напрямок».

Зараз Обласна лікарня інтенсивного лікування зібрала  під своїм дахом 70 фахівців. Переважно це працівники, які працювали в ОБІЛ і Маріуполі. Але через центри «ЯМаріуполь» лікарні вдалось залучити до роботи і лікарів з інших маріупольських лікарень, які потребували роботи.

Крім того, в ОБІЛ повернулись кадрові працівники, бухгалтерія. Тож лікарня відновилась.

Вона, як і раніше, працює  згідно з програмами медичних гарантій, тобто заробляє самостійно. Але керівництво обласної військової адміністрації спонсорує заклад, допомагає лікарні виходити на благодійні фонди, і все для того, щоб лікарі могли надавати переселенцям з Маріуполя і інших міст  Донецької області безкоштовні медичні послуги.

Але в лікарні можуть лікуватись не тільки переселенці, а і кияни.

Клініка відчинена для всіх. Адреса обласної лікарні інтенсивного лікування в Києві: вул. Олександр Довженка, 3. Станція метро – Шулявська.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, попри все. Бо це свято дає надію на краще майбутнє
25,9%
Так, буду, заради дітей. В іншому випадку не святкував (-ла) би.
14,1%
Ще не знаю. Настрій не святковий. Обговорюємо з родиною.
16,3%
Не визначився (-лась). Нема з ким святкувати. Але ж треба далі жити...
7,6%
Ні. Цього року не святкуватиму. Дочекаюсь перемоги
26,9%
Мабуть, вже ніколи не буде в моєму житті місця для свята
9,3%
#Маріуполь #Київ
live comments feed...