• Головна
  • Богатирі, Змій Горинич та Свята Русь. Як окупанти в Маріуполі будуть доводити, що рускіє та українці – один народ, - ФОТО
14:33, 3 листопада 2022 р.
Надійне джерело

Богатирі, Змій Горинич та Свята Русь. Як окупанти в Маріуполі будуть доводити, що рускіє та українці – один народ, - ФОТО

Російські загарбники зібрались будувати в Маріуполі, на березі Азовського моря «Донбаську богатирську заставу. І більшого знущання над історією Маріуполя важко собі уявити.

Маріуполь був заснований, за різними оцінками істориків в 16 або 17 сторіччі запорізькими козаками. Спочатку на місті сучасного Маріуполя з’явилося поселення Адомаха (Домаха), а пізніше козаки побудували на місті, де Кальміус впадає в Азов, свій форпост  Кальміуську паланку, яка перетворилась на велике поселення, де були торгові ряди, церква з власним приходом.

Богатирі, Змій Горинич та Свята Русь. Як окупанти в Маріуполі будуть доводити, що рускіє та українці – один народ, - ФОТО, фото-1

І вже пізніше на цьому місті з’явилось місто Павловськ, яке отримало нове ім’я, Маріуполь, після переселення в це місто вигнанців з Криму – греків.

 Ось це і є – справжня історія Маріуполя. 

Багато років, ще починаючи з радянських часів, ця козацька частина історії Маріуполя була жорстко викреслена з підручників, офіціальних документів, з герба Маріуполя, нарешті.

Спроби істориків, громадських діячів достукатись до влади і переглянути офіційну дату заснування міста, повернути Маріуполю втрачене були марними.

І ось зараз російські загарбники хочуть ще більше закопати українську ідентичність міста, реалізуючи дивні культурні проєкти.

Ініціатором проєкту виступила російська організація «Святоруське богатирство». А гроші на проєкт вони будуть освоювати президентські. 10 млн грн виділив російськйи «Президентський фонд культурних ініціатив» на пбудову богатирської застави в Маріуполі. 

Ми дізнались про це завдяки виданню «Сирена», яке системно досліджує проєкти, що отримали підтримку путіна.

Богатирі, Змій Горинич та Свята Русь. Як окупанти в Маріуполі будуть доводити, що рускіє та українці – один народ, - ФОТО, фото-2

Згідно з пропозицією, після будівництва застави човен у вигляді Змія Горинича буде розвозити дітей. 

Таким чином  автори проєкту розраховують «прокласти туристичний потік для громадян РФ на звільнені території України». Обґрунтування їхньої ідеї звучить так:  

Богатирі, Змій Горинич та Свята Русь. Як окупанти в Маріуполі будуть доводити, що рускіє та українці – один народ, - ФОТО, фото-3
Богатирі, Змій Горинич та Свята Русь. Як окупанти в Маріуполі будуть доводити, що рускіє та українці – один народ, - ФОТО, фото-4

«Влаштування Донбаської Богатирської Застави покаже всьому світу, що ми разом, що Росія та Донбас та звільнені території — єдиний слов'янський народ з однією історією, з однією мовою, з однією культурою, з одним світоглядом та одними духовними та моральними цінностями. Ми неподільні і немає такої сили, яка могла б розділити нас знову. Наше зближення — повернення до свого коріння та єдиної цивілізаційної основи, якою завжди була Свята Русь».

Ось таке отримує зараз підтримку і гроші в росії. Нащадки Московського царства всіма силами намагаються привласнити те, на що ніколи не мали права.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...