Власники маріупольських ринків погодились на співпрацю з російськими загарбниками. Що про них відомо
Гауляйтер Костянтин Іващенко заявив, що домовився із власниками деяких ринків в Маріуполі про відновлення та поновлення їхньої роботи. За інформацією колаборанта, відгукнулися на пропозицію власники найбільших міських ринків: Центральний (ТОВ «Ажур»), Іллічівський (ТОВ «Азовкооперація») та Кіровський (ТОВ «Інта»).
Що ж це за люди – розповідаємо.
Центральний ринок
На початку 90-х він повністю перебував у руках банди Вані Хана. Місцевий кримінальний авторитет Ваня Хан, він же Іван Ханча, контролював усі грошові потоки на Центральному ринку та ще чотирьох ринках Маріуполя. Формально ж комунальний ринок віддали в оренду постійному землекористувачу – Маріупольському міському споживчому товариству «Азовкооперація». У цього підприємства було декілька засновників, серед яких - уродженець Батумі Зураб Гатамов, який був депутатом Маріупольської міськради, авторитетний бізнесмен Валерій Сгара (був вбитий в 2011 році в результаті кримінальних розбірок), а також голова Донецької обласної споживспілки Василь Гончаренко.
Гатамов на фото праворуч
Після вбивства Сгари Центральний ринок через ТОВ «Азовкооперація» на 66% контролюється сім'єю Сгари, а список засновників фірми має такий вигляд:
Зураб Гатамов – директор ринку, Василь Терехов – заст. директора ринку, Ангеліна Нікітіна - головний бухгалтер, Едуард Сгара – син покійного Валерія Сгари, Тамара Степанова – вдова Валерія Сгари.
Але ж «Азовкооперція» - це не весь Центральний ринок. Є ще території, які безпосередньо прилягають до ринку. Це торгові ряди вздовж трамвайних колій та на трамвайному кільці. За даними кадастрової карти, ця земля знаходиться у власності комунального підприємства "Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління". Однак до останнього часу вона орендувалась ТОВ «Ажур», засновниками якого є ті самі Зураб Гатамов і вдова покійного Валерія Сгари Тамара Степанова в рівних частках.
Цікаво, що досі не відома доля Зураба Гатамова. Були повідомлення, що росіяни в березні вбили його. Причому дуже жорстоко познущались перед смертю. Вимагали гроші.
Потім один з племінників став збирати гроші немов би на викуп Гатамова з російського полону. Але не відомо точно, чи зібрав він ті гроші, чи ні. Взагалі дехто з оточення родини вважав, що цей племінник міг збирати гроші для себе, прикриваючись ім’ям Зураба.
Навесні Гатамова розшукували рідні, дзвонили всім хто був в його телефонному довіднику.
Ось така дивна історія. Тож не відомо, хто саме погодився на співпрацю з окупантами, чи то дійсно хтось із власників, чи той, хто привласнив чужу приватну власність.
Проте відомо, що Центральний ринок був повністю зруйнований в перших числах березня. Принаймі від торговельних рядів не залишилось нічого.
Іллічівський ринок
Це один із найстаріших торгових об'єктів на території сучасного Маріуполя, раніше називався «колгоспним ринком». Він і до війни перебував у занепаді, нові ринки перехопили у нього клієнтуру. Війна тільки доробила те, що почала робити конкуренція.
Ну а структура власності там була така сама, як у Центральному. За часів СРСР він входив до структури «Азовкооперації». Потім його взяло в оренду вже згадуване нами ТОВ «Ажур», де засновниками є Зураб Гатамов та Тамара Степанова, вдова Валерія Сгари.
Кіровський ринок
Власником цього ринку є Леонтій Чора. Раніше він очолював маріупольську філію російських байкерів "Нічні вовки".
Зараз Чора перебуває в Києві.
Офіційно ринок засновано 1994 року фірмою "Інта", засновниками якої був той самий лідер ОЗУ Іван Ханча (Хан) та Валерій Сгара. Директором ринку було поставлено хрещеника Хана - Леонтія Чора.
Ринок став місцем кримінальних розборок. Саме тут у 90-ті бандити "забивали стрілки" та культурно відпочивали у встановленому тут же нічному клубі "Афіни" (цього клубу давно вже немає).
Фірма "Інта" і сьогодні є володаркою ринку "Кіровський". Змінилися лише засновники. Хрещеник Хана Леонтій Чора, який раніше був просто директором, наразі має невелику частину у статутному капіталі. Інші 83% ТОВ "Інта" - це власність вдови покійного Валерія Сгари Тамари Степанової
Зараз хтось від імені цих людей збирається відновлювати ринкові шанхайчики. Гауляйтер Іващенко вважає, що це – цитуємо – «вирішить питання стихійної торгівлі та всіх незручностей, пов'язаних з нею. Створить нові робочі місця відповідно до вимог законодавства «республіки». Нарешті, створені конкурентні умови торгівлі сприятимуть вирівнюванню цін та зниження вартості споживчого кошика».
Насправді, це означає лише одне – в Маріуполь повертається влада криміналу.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube