• Головна
  • Усі державні інституції працюють над тим, аби повернути Героїв Маріуполя. Спільна заява Сил Оборони України
15:53, 12 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Усі державні інституції працюють над тим, аби повернути Героїв Маріуполя. Спільна заява Сил Оборони України

Сили оборони України вийшли зі спільною заявою щодо ухваленого у травні рішення про здачу у полон захисників Маріуполя. Керівництво держави вимушено ще раз пояснювати, як і чому було ухвалене таке важке рішення, через акції протесту на підтримку Героїв Маріуполя, яких досі не звільнили з полону.

Операція з порятунку 2,5 тисяч захисників Маріуполя була єдиним можливим варіантом, аби зберегти життя нашим Героям. Альтернативи на кшталт екстракншн не було, стояв вибір: операція з порятунку чи загибель на «Азовсталі» насамперед важкопоранених. Адже запаси необхідних медикаментів закінчувалися.

Саме важкопоранених нам вдалося врятувати першими під час обміну у червні: 144 особи, з яких 95 захисників Маріуполя вже повернули. Більша частина з них мали тяжкі поранення. Станом на зараз вони отримали необхідну медичну допомогу та реабілітацію.

Усі державні інституції працюють над тим, аби повернути Героїв Маріуполя та усіх українців, які перебувають у полоні ворога. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими продовжує працювати 24/7 для визволення українських Захисників та Захисниць з полону, розшуку осіб, які зникли безвісти за особливих обставин.

Водночас, ми підтримуємо зв’язок з родинами полонених військовослужбовців та виконуємо зобов’язання щодо їх соціального захисту.

Разом з тим, російська федерація не дотримується зобов’язань, нехтує домовленостями, не визнає міжнародних норм і правил ведення війни. З огляду на це, питання обміну полоненими є складним та чутливим.

Зі свого боку Україна постійно посилює публічну комунікацію з нашими партнерами, звертається  до міжнародних організацій та світових лідерів, привертає  увагу світу до дій, які чинить ворог із українськими військовими, що перебувають в полоні.

Ми закликаємо увесь цивілізований світ не допустити анонсованого судилища катами у Маріуполі над українськими захисниками та захисницями.

Вимагаємо негайно направити представників Організації Об'єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста, до місць, в яких утримуються українські військовополонені, передусім Оленівки.

Нагадаємо, цими днями в Маріуполі готують приміщення для проведення судилища, так званого "трибуналу", над українськими військовополоненими.

Читайте також: Окупанти визначились, як будуть компенсувати маріупольцям те, що зруйнували, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #СБУ #ГРУ МО #Захістники #Заява
live comments feed...