
Від антикварної скрипки до чавунної праски та генератора. Що продають на барахолці в окупованому Маріуполі
Коли все розбомблене, роботи немає, а гроші дуже потрібні, адже попри все потрібно якось виживати, купувати їжу та необхідні речі, основним бізнесом у Маріуполі стає барахолка. Містяни продають, купують та обмінюють все, що вціліло після нескінченних бомбардувань та авіанальотів.
0629 поспілкувався з маріупольцями та з'ясував, що зараз у місті користується найбільшим попитом та які цікаві товари можна придбати.
Попит народжує пропозицію
У місті майже немає світла та води та зовсім немає газу. "Під час бомбардувань ми вимушені були готувати їжу на багаттях. Від запаху диму мене вже просто нудить. Напевно, навіть коли настане світ, я не скоро захочу посмажити щось на багатті", - поділилася маріупольчанка Марина.
Тому зараз чи не найбільш підвищеним попитом користуються газові балони та генератори.
За 50-літровий вживаний газовий балон із пальником просять у середньому 2,5 – 3 тисячі гривень, а за генератор – від 12,5 тисячі гривень. Зазначимо, що заправити газовий балон зараз коштує у Маріуполі від 30 російських рублів (15 грн) за літр, бензин для генератора – від 20 гривень.
Ціна на електричні та газові настільні печі стартує від 700 гривень.
Популярні у маріупольців і будівельні матеріали - адже потрібно якось відновлювати зруйноване житло.
Літо у Маріуполі диктує свої умови – у пабликах та соцмережах вже можна знайти оголошення про продаж великих спеціальних парасольок вартістю від 6 тисяч гривень.
Також городяни активно розпродають зимовий та літній одяг та взуття.
Унікальні товари
На просторах інтернету вдалося знайти зовсім раритетні товари, які якимось дивом уціліли, і маріупольці готові їх продати.
В умовах відсутності електроенергії знадобиться старовинна чавунна праска. За неї просять ні багато, ні мало – 150 гривень.
"Дуже потрібна річ узимку. Коли холодно, можна поставити на газ на маленький вогонь і праска послужить як розпилювач тепла. У квартирі буде тепло і не потрібен обігрівач", - вважає господар праски.
За дротовий телефон маріупольці хочуть 200 гривень. Не знаємо, чи знадобиться він зараз. Можливо, комусь для колекції.
Комплект мідних гир для ваг, виготовлених у радянському Ленінграді, коштує 1250 гривень. Продавець запевняє, що вони перебувають у "шикарному стані".
Якщо немає звичного калькулятора, на додаток до ваг можна купити за 100 грн радянські рахунки.
Якщо нема чим прикрасити новорічну ялинку, можна придбати радянські ялинкові іграшки по 100 гривень за одиницю.
Металургійний завод "Азовсталь" був майже повністю зруйнований. Але на згадку про підприємство можна купити значок "50 років "Азовсталі". Коштує він зовсім не дорого – 150 гривень.
Антикварну скрипку, створену 1918 року, можна купити за 18800 гривень. "Скрипка в робочому стані. Прохання поставитися з розумінням! Купівлю робіть усвідомлено – повернення немає", – заявляє продавець.
Зазначимо, що у Маріуполі, до того, як прийшли "визволителі", люди були щасливі, мали роботу, комфорт, гроші. Жили в красивому місті та могли з легкістю купувати будь-що.