• Головна
  • 7 страшних і відвертих фактів про Маріуполь сьогодні, - ФОТО
17:21, 17 квітня 2022 р.

7 страшних і відвертих фактів про Маріуполь сьогодні, - ФОТО

Маріуполь перетворюється на гетто. І це вже не фігура мовлення – це реальність. Місто закривають на в’їзд та виїзд, а існування людей ставлять у залежність від окупантів. 

Ми зібрали основні факти про те, як живе Маріуполь сьогодні

ОБОВ’ЯЗКОВА ФІЛЬТРАЦІЯ ДЛЯ ВСІХ

Фільтрація стала обов’язковою для всіх, хто знаходиться у Маріуполі. Не має значення, чи покидав ти коли-небудь місто за останній місяць чи ні – ти маєш стати на облік, залишити свої відбитки пальців. 

Це важливо для окупантів, тому що вони хочуть контролювати кожну людину, що залишилась в Маріуполі.

ОБМЕЖЕННЯ ПЕРЕСУВАННЯ

Окупаційна влада вводить пропускну систему в Маріуполі. Кожна людина, якщо вона хоче пересуватись по місту, має отримати такий пропуск в так званому «РОВД».

В Лівобережному районі це місто відоме. Але в інших районах люди поки що уяви не мають, куди їм треба дістатись, щоб отримати пропуск. Поки що там «РОВД» не працює. Дістатись на Лівобережжя неможливо.

7 страшних і відвертих фактів про Маріуполь сьогодні, - ФОТО, фото-1

Є і інша проблема з тими пропусками. Справа в тому, що багато людей в Маріуполі втратили свої документи. Як ідентифікувати особистість? В деяких випадках окупанти погоджуються на те, щоб особу  засвідчували сусіди або родичі. Але є люди, які залишились зовсім одні. І це є проблема.

ЗНИКАЮТЬ ЛЮДИ

В Маріуполі все частіше стали зникати люди. Особливо чоловічої статі. До 0629 звернулась жінка, яка розповіла, що вчора її 56-річний чоловік вийшов з підвалу на Лівобережжі, щоб принести води. Раптом до нього підійшли двоє російських військових, вдарили прикладом по голові і потягнули  кудись. Жінка досі не знає, де зараз перебуває її чоловік. Вона просто у відчаї.

І такі випадки вже  непоодинокі.

РОБОТИ НЕМАЄ І НЕ БУДЕ. ЄС ВЖЕ ЗАБОРОНИВ ТОРГІВЛЮ З МАРІУПОЛЕМ

Окупаційна влада оголосила, що в Маріуполі люди будуть отримувати зарплату на рівні 30 тис. рублів.

Якщо переводити ці гроші на гривні, то за останнім курсом це близько 8 тисяч гривень. До війни середня заробітна плата в Маріуполі становила більше 13 тисяч гривен. А в деяких галузях в Маріуполі – IT та комунікації, мистецтво, банківська сфера та металургія – рівень заробітних плат сягав 18-35 тисяч гривень. Тобто в перекладі на російські рублі – 55-60 тисяч рублів. 

7 страшних і відвертих фактів про Маріуполь сьогодні, - ФОТО, фото-2

Тож Деніс Пушилін, який приїхав в Маріуполь щоб пообіцяти щось приємне, ляпнув очевидну дурість. Мало того, що запропонував копійки порівняно з тим, що раніше отримували люди, так ще й нічого не сказав, що ці копійки людям практично ніде буде витрачати. Бо в Маріуполі, всупереч обіцянкам, досі не запрацював жоден магазин.

Роботи в Маріуполі немає. І не буде. І ось чому.

Два металургійні заводи, які давали робочі міста приблизно 20-ти відсоткам населення міста (якщо брати разом з родинами), - зруйновані. Відновлення їх – не можливе. 

Власник заводів, який міг би інвестувати у фактичне будівництво нових заводів, вже заявив, що буде робити це виключно після визволення міста.

Інші підприємства які існували в Маріуполі, - також зруйновані. Наприклад, металургійне приватне підприємство «Магнум», або підприємство середнього бізнесу «Азовська фабрика-кухня». Все це зруйноване. 

7 страшних і відвертих фактів про Маріуполь сьогодні, - ФОТО, фото-3

Зруйновані пекарні, молокозавод. Власник молоказавода, а також мережі аптек «Азов-фарм», Юрій Тернавський, за інформацією 0629, розвиває бізнес в сусідньому Бердянську. В Маріуполі йому робити нема чого.

Маріупольський порт також зруйнований. Але навіть якщо його відновити – жодне судно, окрім російського, не зможе зайти в Маріуполь. Через санкції.

Європейський Союз на минулому тижні ухвалив постанову, згідно з якою Маріуполь потрапив у перелік окупованих українських міст. І ця постанова забороняє будь-яку торговельну діяльність з Маріуполем та маріупольцями. Тож, бізнес, до побачення. Нічого не буде.

А без розвитку бізнеса немає сенсу відкривати магазини. Бо звідки люди візьмуть гроші, щоб там щось купувати?

Єдина сфера, яка б теоретично могла б зараз розвиватися, - це комунальна.

7 страшних і відвертих фактів про Маріуполь сьогодні, - ФОТО, фото-4

Проте більшість фахівців в комунальній сфері покинули Маріуполь. А не фахівці не мають хисту, щоб відновлювати складні міські комунікації. Крім того, окупанти розбомбили всю комунальну техніку, спеціальне і дуже специфічне обладнання. Тож, чоловік з метлою стане символом Маріуполя, якщо тільки місто не повернеться під контроль України в найближчий час.

7 страшних і відвертих фактів про Маріуполь сьогодні, - ФОТО, фото-5

ІМІТАЦІЯ ВІДНОВЛЕННЯ

Окупанти та колаборанти, які погодилися на співпрацю з ворогом, всіма силами намагаються зробити видимість того, що в Маріуполь повертається до життя.

Саме тому в одній з шкіл вчителя-зрадники намагаються відновити учбовий процес. Але вже сьогодні очевидно, що те, що можливо в Мелитополі – неможливо в Маріуполі. Тому що місто – зруйноване. В місті не має світла, тепла води, їжі, ліків. А без цього яке може бути навчання? Дітей навіть погодувати нічим.

7 страшних і відвертих фактів про Маріуполь сьогодні, - ФОТО, фото-6

Саме тому в Маріуполі намагаються відновити медичне обслуговування. Але це теж неможливо. Бо як можна відновити роботу гемодіалізу, якщо для цього потрібні унікальні препарати та головне – вода, якої в місті немає і не скоро вона буде. Як відновити роботу лікарень, якщо вони майже повністю зруйновані авіаційними бомбами. Окупанти депортували в росію майже всіх лікарів. Тож один терапевт, якого привезли з Донецька і який веде прийом раз на тиждень в обласній клінічній лікарні – це не медицина. Це знущання.

А ще в Маріуполі відновили роботу бань. Тільки не смійтеся. Баню влаштували в великій палатці. Людині дають 10 хвилин: 5 хвилин на те, щоб роздягнутись, і 5 хвили на те, що облити себе гарячою водою. Ось така цивілізація.

А якщо у вас залишилися гроші, то вас за додаткову плату можуть ще й постригти – ножицями. Сервіс на рівні кам’яного віка. Визволителі принесли нам, маріупольцям, середньовічну цивілізацію.

ЕКСПЛУАТАЦІЯ ЛЮДЕЙ

В Маріуполі людей примушують працювати на розборці завалів за їжу. Ніяких  інших «грошей» в російській федерації насправді немає. РФ заборгувала навіть своїм військовим-контрактникам, бо країна находиться в переддефолтному стані.

Але колаборантам і зрадникам треба показати картинку «звільненого» міста, тож вони будуть шантажувати людей їжею і фактично експлуатувати їх.

НОВА ВІЙСЬКОВА ЗАГРОЗА

Маріуполь повністю зачиняється на тиждень. Окупанти не пускають і не випускають нікого. Навіть власні волонтери «ДНР», які останнім часом привозили хліб та воду у Маріуполь, повідомили, що більше не будуть їздити.

7 страшних і відвертих фактів про Маріуполь сьогодні, - ФОТО, фото-7

В місті почалася тотальна зачистка. Людей обшукують, вимагають  здати зброю, якої у них немає. Бо, вочевидь, не дивлячись на тотальну фільтрацію, перевірки і заборону вільного пересування містом, окупанти бояться маріупольців. Вони чекають пострілу в спину з-за кожного будинку, з-за кожної стіни.

Ну і правильно, бійтеся.

Наразі Маріуполь залишається під обстрілами. Особливо небезпечно на Лівобережжі Маріуполя, в районі вулиці Азовстальській, а також в порту, в Приморському районі.

І людям, які залишаються у місті, варто пам’ятати, що ворог готує контрнаступ на Донеччині. А це означає нову хвилю бомбардувань. Тож бережіть себе! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...