У муніципалітеті вважають, що центр міста зміститься до площі Свободи

У муніципалітеті вважають, що центр міста зміститься до площі Свободи

Найближчими роками центр міста зміститься від драмтеатру до площі Свободи, яка стрімко розвивається. Окрім скверу, сучасного дитячого майданчика, фонтану та багатьох місць для сидіння, там розміщується фуд-корт та ТРЦ "М.Центр", у які запрошують відомі мережеві заклади. Найпопулярнішим туристичним маршрутом буде шлях "Місто Марії", який пролягатиме від Театральної до площі Свободи.

Про це розповів заступник мера Сергій Орлов на зустрічі з запрошеними підприємцями з різних міст України та місцевими бізнесменами. Влада міста вважає, що вже зараз потік людей набагато більший на площі Свободи, ніж біля драмтеатру, і надалі це буде лише посилюватися.

Вчора, 22 липня, у Маріуполь приїхали співзасновник і члени всеукраїнської бізнес-спільноти "Board" для того, щоб познайомитися з місцевими підприємцями та дізнатися про перспективи відкриття свого бізнесу в нашому місті.

У муніципалітеті вважають, що центр міста зміститься до площі Свободи, фото-1

Під час презентації гостям нашого міста Сергій Орлов також розповів про ситуацію з бюджетом Маріуполя. Місто зовсім не пасе задніх серед населених пунктів України за розміром бюджету.

"У Маріуполі завжди були гроші. Я дивився статистику місцевого бюджету і з 2003 року завжди у Маріуполя був бюджет 100 млн доларів. Були роки, коли було 80 млн доларів, були роки, коли було 130 млн доларів. Але в середньому у нас був бюджет 100 млн доларів. З цього бюджету на розвиток напрявлялося від 2 до 4%. Тобто з 90-х років і фактично до 2015 Маріуполь розвивався всього на 2 млн доларів: це і транспорт, і житловий фонд, і дороги. Зрозуміло, що на таке велике місто цих витрат навіть не було видно", - розповідає заммера Сергій Орлов.

У муніципалітеті вважають, що центр міста зміститься до площі Свободи, фото-2

За словами Орлова ситуація змінилася лише нещодавно: "Зараз команда Бойченка підвищила ефективність цих грошей і зі 100 млн доларів в бюджеті 40 млн доларів вкладають у розвиток міста. Мало хто з українських міст може похвалитися, що близько 40% коштів направляється на реконструкцію та капітальні інвестиції. Україна на капітальні витрати закладає в бюджет всього 3-5%".

До кінця 2022-початку 2023 року у місті буде замінена вся система освітлення (а це близько 27 000 світлоточок) та система управління нею, а також дроти та кронштейни.

У муніципалітеті вважають, що центр міста зміститься до площі Свободи, фото-3

"Європейський інвестиційний банк допоможе грошима на повну заміну освітлення в місті на сучасне LED-освітлення. Вартість проєкту - 14 млн євро. У цьому році вже починається проведення тендерів", - говорить Орлов.

Читайте також: Набережні у Маріуполі: чому після їх побудови місто може потрапити у Книгу рекордів Гіннеса, - ФОТО

Маріуполь туристичний: чим планують приваблювати туристів. Нові ідеї, - ФОТО

Мариуполь
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии