Нардеп Лубінець у Нікольському зустрівся з людьми щодо видобутку цирконію
У Нікольському відбулася зустріч народного депутата України Дмитра Лубінця з місцевими жителями щодо можливого видобутку цирконію.
Зустріч з громадою народний обранець транслював на своїй сторінці у Facebook.
Лубінець наголосив, що його позиція в питанні видобутку цирконію в колишньому Нікольському районі (нині - Маріупольському) від початку була незмінною - нардеп виступав проти проведення аукціону з продажу дозволу на геологорозвідку цирконію і робив все можливе в межах своїх повноважень задля недопущення екологічної катастрофи на Донбасі.
Помічниця народного депутата у Нікольському виступила одним із організаторів мітингу щодо протидії розробки родовища цирконію. Народним обранцем були надіслані відповідні депутатські запити до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Держгеокадастру, Держекоінспекції, а також до Президента України. Запит до Президента України щодо недопущення подальшої розробки родовища цирконію у Маріупольському районі Донецької області був підтриманий Верховною Радою, а отже глава держави зобов’язаний розглянути питання.
Парламент зауважив, що разом із родиною проживає та проживатиме надалі у місті Волноваха, тож питання екологічної безпеки у регіоні хвилює його не лише як нардепа, який стоїть на захисті прав жителів округу.
Лубінець зазначив, що остаточно питання видобутку цирконію на Донеччині вирішиться лише після повної заборони подальшої розробки Азовської ділянки з Азовським рудопроявом цирконію.
“Це не локальне питання Донецької області, це питання національного масштабу. Запити до Президента - це великий прогрес, але питання можна буде вважати закритим, коли цю ділянку юридично приберуть з карти потенційних аукціонів з розробки родовищ корисних копалин України. Ми не можемо прибрати родовище цирконію, але ми можемо визнати його розробку неможливою через потенційне радіоактивне забруднення. Лише у цьому випадку питання буде остаточно вирішено, і я переконаний, що так і буде”, - заявив Лубінець.
Коментарі