• Головна
  • Голова Київського міського товариства греків закликає усіх членів грецьких товариств замислитись.
17:00, 21 вересня 2018 р.
Новини компаній

Голова Київського міського товариства греків закликає усіх членів грецьких товариств замислитись.


Микола Корецький, голова ГС "Київського міського товариства греків імені Костянтина Іпсіланті", доктор наук з державного управління, професор, заслужений діяч науки і техніки України, єдиний з більшості сьогоднішніх опонентів, хто наважився відкрито висловити зауваження проти такої структури, як Федерація грецьких товариств України, її керівництва та Голови Товариства греків. Він надав пропозиції, які безумовно зачіпляють інтереси керівництва Федерації. 

Голова Київського міського товариства закликає оглянутися назад і подивитися на ситуацію зі сторони. Порівняти з іншими національними спільнотами. Як це відбувається у них?

Наприклад знання національної мови та рівень володіння нею. Угорці - 190 тисяч в Україні, 98% володіють мовою, 67% досконало. Щодо греків - не більше 5%. За рахунок чого угорці знають угорську мову? За рахунок того що працюють 135 дитячих садочків з угорською мовою, 74 середні школи, 5 коледжів з угорською мовою викладання, університет, факультет Національного університету, 5 газет регіонального рівня, студія телебачення, національний театр. Всього цього, нажаль, немає у греків. Питання у тому, що грошей Грецьким урядом на ці заходи виділялося мільйони. Законом України "Про освіту" сьогодні вводиться фінансування дошкільної та початкової освіти мовами національних спільнот за рахунок державного бюджету - скільки груп в дитячих садках чи перших класів розпочали навчальний рік з новогрецькою мовою викладання?

В Києві, як не вистачало вчителів новогрецької мови, так і не вистачає. Як не було вчителів в тому ж Дніпрі, так їх і не має. Так ж ситуація і в Миколаєві, і в Черкасах, і в Сумах, і в Ніжині. В Києві можна знайти 2-3 кваліфікованих перекладача, які б могли перекласти той чи інший текст. Щорічно скорочується чисельність студентів на кафедрах новогрецької мови. В Київському національному університеті ім. Т.Г.Шевченка вона закрита. Причина одна - немає бажаючих вчитися. А ось наприклад кафедри тюркських мов в КНУ ім. Т.Г.Шевченка і Національному лінгвістичному уніврситеті - розквітають. Тут і урумська, і гагаузька, і турецька, і кримськотатарська. Ці питання ніхто ніколи не підіймає і не обговорює, бо це не зручно.

Є декілька питаннь, яки Микола Корецький просить кожного елліна задати самому собі:

1. Чому в т.н. ДНР не з'явилися угрупування "Поляки ДНР", "Чехи ДНР", "Німці ДНР", "Вірмени ДНР", а прославилося угрупування "Греки ДНР" на чолі із людиною, яка по сьогоднішній день є заступником голови Федерації грецьких товариств України, Продан О.?

2. Чому анасамбль "Панаїр", який фінансує Федерація, успішно виступає перед бойовиками ДНР?

3. Чому Фонд Івана Саввідіса успішно фінансує діяльність "Греків ДНР"?

4. Чому в Афінах було відкрито "Дипломатичне представництво ДНР"? Хто його відкривав?

5. Чому коктейлем Молотова закидали Посольство України в Греції? Хто це зробив і як це вплине на взаємовідносини Греціїї і України?

В одному минулорічному номері була дуже корисна та цікава стаття В.Помазан про зросійшення греків Приазов'я разом з втратою грецької церкви. Коли при Митрополиті Ігнатіі служба велась грецькою мовою, після його смерті грецьку кафедру ліквідували, служба почала вестится російською. Греки поступово відійшли від Церкви, від мови і загальноприйнятою стала російська мова. А українську більшість так і не вивчила. Більшість до Церкви ходить двічі-тричі на рік, та й то Церки МП. Греки - практично єдина національна спільнота, яка після 1991 року не отримала свою Церкву, мається на увазі Елладську Церкву. Свою мають вірмени, грузини (теж православні, але ні в кого з них не виникне думки ходити, замість своєї Церкви, до МП). Чим одна національна спільнота відрізняється від іншої: мовою (грецька спільнота її не знає); Церквою, релігією (Елладської Церкви не має), традиціями...Більше 20 років триває боротьба за реальну можливість відновлення Богослужіння в Церкві Святої Катерини Київського подвір'я Монастиря Святої гори Сінай. Є велика загроза знищення історичної пам'ятки - Садиби Іпсіланті. Знищується Церква Святих Костянтина і Олени на Грецькому кладовищі в Ніжині, побудована коштом братів Зосимів; знищується Грецьке училище Ніжина та ще багато об'єктів в Києві і по всій Україні. Актуальність відновлення діяльності Елладської Церкви ще більше посилюється з останніми змінами. Усі ці проблеми не вирішені за 28 років і залишаються на вірішення дітям і онукам теперішньго покоління.

Федерація позіціонується представником 85 тисяч греків України, гарантує перед урядами двох країн керованість спільнотою. За це отримує фінансування від Уряду Грецької республіки, підтримку Міжнародних фондів та міценатів. Але ці кошти не виходять за рамки Донецького регіону. Наприклад, на З'їзді, випадково, стало відомо, що на благоустрій кладовища села Кирилівка та дороги до ньго витрачено мільйони. Проте як, в більшості міст України, навіть у Києві, грецьке товариство немає навіть однокімнатної квартири. Обмежується доступ інформаціїї, а  з нею - можливості інших грецьких товариств. Дуже багато діячів маніпулює темою війни, але ж ситуація не змінюється вже 20 років.

Що таке Федерація? - Сотня грецьких товариств, які існують тільки на папері. Тому що більшість із них не пройшло реєстрацію відповідно до прийнятого закону України "Про громадські об'єднання" (йдеться мова саме про реєстрацію, тому що про перереєстрацію в Законі речі немає). По сьогоднішній день ніхто не бачив Статута самої Федерації. Усі питання виникають через непрозорість в діяльності керівництва Федерації.

Головний крок до змін, зацікавленість у цих змінах. 

"Прошу розкрийте очі, розтуліть вуха, оглянітся назад. Думайте своєю головою, не живіть вказівками керманичів - у них і без нас усе нормально. А чи нормально у Вас?" - ось головний заклик Миколи Корецького.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

ТОП новини
10 років та 73 дні війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн
"20 днів у Маріуполі" вирізали із скороченої версії кінопремії "Оскар". Суспільне на знак протесту відмовилося її показувати
Мати загиблого героя, маріупольця Олександра Коняхіна, просить підтримати петицію про присвоєння звання Героя України
Окупанти їх бояться і вважають потенційними терористами. Як в Росії “перевиховують” депортованих українських дітей, - розслідування
live comments feed...