• Головна
  • Психосоціальна підтримка мешканцiв м. Волноваха.
Новини компаній
11:10, 23 березня 2018 р.

Психосоціальна підтримка мешканцiв м. Волноваха.

Новини компаній

Мобільна бригада м. Волноваха з січня 2018 року виїздить до прифронтових сіл надаючи місцевим мешканцям психосоціальну підтримку.

Пані Ірина координатор мобільної бригади, що працює в рамках проекту "Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали в результаті конфлікту в Україні". За сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International і Мальтійської служби допомоги Україні, який реалізує Психологічна Кризова Служба

Пані Ірино, розкажіть, яку роль відіграють у роботі бригади психологи?

Мої колеги - це місцеві спеціалісти, що пройшли спеціалізоване навчання - ведуть індивідуальний прийом під час виїздів. Головна робота - вчити людей давати раду всьому тому стресу та тривогам, у яких вони постійно живуть. Окрім індивідуальних прийомів, ми ще проводимо групові зайняття, де навчаємомо людей навичкам психологічного відновлення.

Існує стереотипна думка, що люди, не надто готові ділитися своїми проблемами із психологами. Чи Ви стикалися з недовірою?

Так, це все існує. Тому, окрім приватних консультацій, ми проводимо для населення такі собі курси психологічної грамотності - пояснюємо основні терміни, говоримо про зв'язок між психічним та, власне, фізичним здоров’ям. Адже люди у стані депресії більш схильні до всіх видів захворювань, від застуди до інфекцій, а у стані постійного стресу в людей можуть розвиватися головні болі, болі в м'язах, проблеми зі сном, прискорене серцебиття.

Та головне - ми пояснюємо, що весь цей психологічний дискомфорт, тривога, яку вони відчувають, є цілком природною, нормальною реакцією на ту ненормальну ситуацію, в якій вони опинились. І що з усіма цими проблемами слід якось поратися.

Ще одна, безумовно, важлива річ для довіри - це конфіденційність. Ми постійно наголошуємо, що бесіди із психологами цілком приватні і вимагаємо від людей такої ж приватності у поводженні один із одним під час групових занять. Врешті, це дає результати - з часом помічаємо, що під час наших візитів все більше людей готові ділитися своїми проблемами.

Які поради Ви як психолог дали би людям, які постраждали від конфлікту?

Головне - це не тримати емоції в собі.

Більш детально дізнатися графік роботи, місце проведення занять і консультацій Ви можете за тел.: 050 568 49 71; 098 750 60 09

Ірина Ткач координатор мобільної бригади у м. Волноваха.

https://www.facebook.com/MBVolnovaha/

https://www.facebook.com/groups/PsychologicalCrisisService/

http://www.pss.org.ua/волноваха/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...