• Головна
  • В Росії маріупольця Андрія Лазаренка засудили до 18 років за «зв’язок з ЗСУ»
12:07, 12 грудня 2025 р.
Важко повірити

В Росії маріупольця Андрія Лазаренка засудили до 18 років за «зв’язок з ЗСУ»

55-річного маріупольця Андрія Лазаренка засудили в Єкатеринбурзі до 18 років строгого режиму за нібито "держзраду". 

Як повідомляє Маріупольська міська рада, російський суд звинуватив чоловіка за те, що він нібито "вийшов на зв’язок з ЗСУ" та "погодився підпалити воєнкомат у Мордовії", але "фсб затримала його на місці підпалу". Жодного незалежного розслідування проведено не було.

Андрій Лазаренко заявляв, що його затримали вдома, відвезли до спецприймальника та змусили написати зізнання погрозами та тиском. Захист зазначає, що маріупольця підставив його знайомий, який мав смартфон і користувався SIM-картою, оформленою на звинуваченого. 

За даними міськради, Андрій Лазаренко все життя прожив у Маріуполі, де й залишився після початку повномасштабного російського вторгнення та окупації міста. Влітку 2022-го року чоловік допоміг чотирьом жінкам вибратися з окупації. Назад його вже не пустили – російська влада перекрила в’їзд. В листопаді 2022-го маріупольця змусили отримати російський паспорт та прийняти російське громадянство.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Що ви думаєте про "мирний план"?
проголосував 341 відвідувач
Це провокація, влаштована Кремлем
5,0%
Це провокація, влаштована США та Кремлем
19,9%
Хоча це і провокація Кремля, є надія, що цей "мирний план" допоможе призупинити війну
9,4%
Не вірю в жодний мирний план, укладений із Путіним
56,6%
Вірю, що все спрацює
9,1%
#РФ #маріуполець #держзрада #суд