• Головна
  • Комп’ютерна гра: користь чи навпаки?
Реклама
14:13, 26 листопада 2015 р.

Комп’ютерна гра: користь чи навпаки?

Реклама

Сьогодні, діти та підлітки проводять все більше часу, граючи в комп'ютерні ігри. І незважаючи на те, що багато експертів беруться стверджувати, що це тільки завдає шкоди, може істотно змінити психіку дитини чи підлітка, і часом небезпечно навіть для дорослих людей, важливо зазначити, що комп'ютерні ігри мають певні переваги, про які ніколи не варто забувати, особливо, якщо мова йде про професійний кіберспорт, тобто заняття, яке засноване на комп'ютерній грі, але при цьому вже давно стало фактично видом спорту.

Кіберспорт вимагає від гравців швидкої реакції, а рішення проблеми, яка може виникати в грі, може мати позитивний вплив на розвиток багатьох компетенцій гравця, і сприяє розвитку у неї певних навичок, які можуть знадобитися не тільки в грі, але й реальному житті. Багато комп'ютерних ігр на gameon допомагають розвивати психомоторні, розумові та перспективні можливості, і це ще одна перевага комп'ютерних ігор. Крім того, гра справляє позитивний вплив на формування власної думки, міркування, допомагає справлятися зі стресом і формує задатки творчості.

 

Важливою перевагою комп'ютерних ігор є соціалізація людини, захопленого кіберспортом, і читаючи, наприклад, новини на спеціалізованому сайті, одиночний гравець може не тільки отримати інформацію про саму гру, але і дізнатися про події, пов'язані з грою, в яких він може взяти участь. Тобто це ще й формування колективу, командного духу, можливість спілкування і отримання нового досвіду в реальності, що також можна віднести до переваг комп'ютерних ігор. Ну і звичайно, не варто забувати про те, що кіберспорт вже давно став тим видом дозвілля, який може принести прибуток, забезпечити отримання призових за якісну гру у складі команди на різного роду змаганнях.

            Підкреслимо головні мінуси ігор за комп’ютером, про які не варто забувати. Цілодобове сидіння перед монітором – стовідсоткова шкода дитині. Треба робити перерву, причому достатньо велику, змінити вид діяльності, наприклад, піти на вулицю, та поганяти на роліках. Коли дитина обирає онлайн-гру, перевірте її тематику. Не можна допустити, щоб підліток грав у ігри, що травмують психіку, мають сцени насилля та розпусти.

            Час для комп’ютерних ігор треба контролювати. Маленькій дитині досить десяти хвилин щоденно, школярі можуть пограти довше, але захоплюватися не варто. Не забувайте, що напружуючи очі перед монітором, у дитини знижується зір.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...