З моменту введення об'єкта нерухомості в експлуатацію — будь то висотний будинок, квартира в будинку, або ж приватне домоволодіння, об'єкт нежитлового фонду іт. д. — на об'єкт нерухомості заводиться інвентаризаційна справа, в якому знаходиться вся документація,що стосується цього об'єкта. Якщо Вам необхідно оформити документи на нерухомість, тоді переходьте за посиланням http://bti-online.in.ua/ і замовте необхідний для Вас документ в режимі онлайн.
Крім документації технічного характеру - так званого техпаспорта, або технічного паспорта — в якому зафіксована планування квартири, приватного будинку (стосовно приватного домоволодіння технічний паспорт містить так само схематичне представлення розташування надвірних будівель, план меж ділянки, розміри меж ітд), інвентаризаційні дані про об'єкт, вартість, інші характеристики.
Так само ,інвентаризаційна справа містить історію виникнення прав власності на нерухомість та документи, що засвідчують перехід прав власності.
У випадку,якщо ми приймаємо рішення продати свою квартиру або приватний будинок в місті Харків, в будь-якому випадку без БТІ не обійтися.
Виписка з реєстру прав власності на нерухоме майно - ще цей документ називають «витяг«, а раніше іноді позначали терміном — довідка-характеристика БТІ — один з найважливіших документів, що виготовляються БТІ та необхідний нотаріусу для оформлення угоди переходу прав власності — будь то купівля продаж, дарування, оформлення спадщини і т. д.
Як ми вже зрозуміли, для того ,щоб продати,а вірніше здійснити операцію, наприклад, купівлі-продажу, в першу чергу нам необхідно отримати витяг БТІ. Для цього ми звертаємося до бюро технічної інвентаризації, подаємо необхідні документи, оплачуємо вартість робіт. Далі,в заздалегідь призначений день, на наш об'єкт приїжджає інженер БТІ і перевіряє відповідність даних нашого об'єкта на сьогоднішній день даним, що зберігаються в інвентаризаційной справі БТІ.
У разі, якщо в нашій квартири проведено перепланування без отримання відповідного дозволу, переобладнання житлових приміщень в нежитлові і навпаки, прибудова або ж у приватному домоволодінні збудовані самовільні побудови, переобладнання ,самозахоплення землі і т. д. - то інженер БТІ відображає дане порушення у витяге і технічному паспорті .
Нотаріус же, отримавши від продавця витяг, у якому буде сказано про самовільних будівель, перепланування, переобладнання - відмовляє у вчиненні нотаріальної дії до отримання дозвільної документації-узаконення будівництва, планування або переобладнання.
У разі, якщо перепланувань та споруд немає, інженер БТІ готує витяг і видає на руки власнику.