Хліб сьогодні є дечим більшим за звичайну їжу. Перш за все це символ національних традицій та родинного тепла, а ще яскравий символ справжнього затишку. Але чи замислювались ви коли-небудь, чому ж одна хлібина з хрусткою скоринкою та ароматним м'якушем, коли інша на смак геть прісна та немає ніякого кольору?
Хто б і щоб не говорив за технологію приготування та все ж найперше тут буде залежати від інгредієнтів. Зокрема одним із головних чинників смачного хліба та при цьому надзвичайно апетитного, є саме помел борошна. Пропонуємо разом із вами розібратися, як же помел борошна впливає на якість випічки. Таким чином перш ніж купувати борошно пшеничне чи будь-яке інше, ви будете знати, як для майбутньої випічки важливий саме помел.
Про що обов'язково радять пам'ятати фахівці?
Є ступінь помелу зерна визначає не тільки розмір частинок майбутнього борошна, але і звісно те, наскільки саме воно буде багатим на ароматичність масла з корисними речовинами та ферментами. Якщо говорити про борошно дрібного помелу, його найкраще використовувати саме для повітряних та легких виробів. Таке борошно чудово підійде для:
- круасанів;
- бісквітів;
- булочок;
- та іншої легкої випічки.
Не забувайте про те, що борошно дрібного помелу забезпечує однорідну структуру тіста та його рівномірне пропікання. В той же самий час борошно грубого помелу містить більше оболонок зерна. У його складі є клітковина та висівки і зародки. Все це робить в результаті борошно особливо цінним у випічці хліба з насиченою текстурою та неймовірним ароматом. Таке борошно корисне для кращого травлення, його відрізняє глибокий аромат та неймовірний смак у кожному шматочку.
Від зерна до хліба: вплив помелу на смак та текстуру пшеничного й житнього борошна
Пшеничне борошно завдяки наявному у його складі глютену надзвичайно добре підходить для еластичної та пухкої випічки. Помел в результаті буде визначати "поведінку" борошна в самому рецепті. Зокрема не слід забувати про те, що якщо він надто малий, випічка не захоче підніматися та буде "пластиковою". Якщо ж надто грубий помел, тісто в результаті буде важке і ще важче буде підніматися.
Житнє борошно – уже геть інша історія. Його структура є більш щільною, коли у смаку присутня легка кислинка. Тут також інший процес ферментації, повільніший. Тонкий помел для цього типу зерна дає ніжну, злегка вологу текстуру, а грубий забезпечує насичений аромат і структуру з характером, яка довго зберігає свіжість.
Ці нюанси вкрай важливі для всіх тих, хто має справу з борошном. Саме тому якщо ви хочете досягти успіху, вам необхідно звертати на те, яка борошно ціна і звісно його ступінь помелу.
Випічка з душею: чим відрізняється помел у борошні власного виробництва The Miller від мас-маркету?
Щоб гарантовано мати змогу купувати якісне борошно, радимо вам завітати в каталог компанії The Miller. Борошно The Miller – це не просто звичайний собі продукт. Перш за все це ціла філософія. Сьогодні мас-маркет орієнтується на прибутки та масштаби. Але це точно не про компанію The Miller, яка витрачає свої сили та час на збереження душі зерна. Тут використовують дбайливий помел на надійному обладнанні і все задля того, аби можна було максимально зберегти корисні речовини та автентичний смак.
Борошно житнє та будь-яке інше борошно від виробника The Miller є живим продуктом, що має аромат лану, сонця та свободи. Саме завдяки цьому ваша випічка буде не просто смачною, а справжньою, як колись у бабусі.
Якість борошна – основа будь-якої вдалої випічки. Помел – те, що визначає структуру тіста, а ще його смак з ароматом і навіть користю уже готового виробу. Якщо ви хочете, щоб ваша випічка "говорила", тоді слід надавати перевагу борошно з душею, як у The Miller.