Гідравлічні циліндри (також відомі як гідроциліндри) — це елементи, які використовуються в багатьох галузях промисловості. Для перетворення енергії тиску рідини в механічну використовують інструменти, що дозволяє приводити в рух багато пристроїв. Яка будова гідравлічного приводу, які бувають різні типи приводів і як вони працюють? Де використовуються гідроциліндри? Відповідаємо за допомогою сайту https://altervita.com.ua/ - ведучої компанії виробника гідроциліндрів в Україні ТОВ «Альтер Віта».

Будова гідроциліндра

Гідравлічні приводи - це не що інше, як виконавчі елементи, завдання яких полягає в тому, щоб генерувати достатню потужність для приведення в рух різних конструкцій, особливо тих, які не можуть бути приведені в дію електрикою (наприклад, двері, ворота або кронштейни будівельних машин). Через специфічну форму корпусу приводи ще називають гідроциліндрами.

Вал гідроприводу складається з поршня, діафрагми або плунжера. Однак у більшості випадків поршні встановлені в приводах. На них розміщені спеціальні технічні ущільнення, що запобігають витоку робочої рідини, необхідної для вироблення енергії. Для того, щоб механічна енергія передавалася від поршня до рухомого елемента конструкції чи машини, використовують т.з. шток поршня.

Іншими елементами гідроциліндра є контролери, керовані гідророзподільниками, напрямні елементи, сальник, передня і задня кришки. Весь актуатор укладено в циліндричний корпус, стійкий до різних зовнішніх факторів.

Типи гідроциліндрів

На ринку представлено безліч гідроприводів, що відрізняються конструкцією, технічними параметрами та призначенням. Варто зауважити, однак, що завдяки способу їх роботи можна розрізнити приводи односторонньої дії та приводи подвійної дії. У свою чергу, завдяки різним елементам конструкції пристроїв, можна виділити кілька основних груп виконавчих механізмів, до яких відносяться:

  • Телескопічні гідроциліндри.
  • Плунжерні гідроциліндри.
  • Поворотні гідроциліндри.

Як працює гідроциліндр?

У разі односторонніх приводів керований рух відбувається тільки в одному напрямку. Потім робоча рідина під тиском вдавлюється в елемент, одночасно тиснучи на поршень, який, у свою чергу, змушує поршень рухатися вперед і назад. Пружина в односторонньому циліндрі або вага поршневого штока і пристрою дозволяють поршню повернутися у вихідне положення.

Двосторонні циліндри, як випливає з назви, розподіляють робочу рідину по обидві сторони поршня. Елемент має дві камери на обох кінцях циліндра, які нагнітають робочу рідину і відповідають за можливість руху в обох напрямках. Натискаючи в обох напрямках з однаковою силою, користувач може більш точно контролювати рух поршня і роботу пристрою.

Застосування гідроприводів

Гідравлічні приводи використовуються практично в усіх галузях промисловості. Ці елементи можуть відповідати за роботу передніх підйомників, пресів, дробарок, гільйотини, ріжучих машин, згинальних машин або машин для профілювання. Крім того, приводи використовуються в сільськогосподарських і будівельних машинах, таких як плуги, крани, обприскувачі, підмітальні машини та екскаватори.

Також варто знати, що ці елементи часто встановлюються в гідрозамки дверей або шафи. Крім того, гідроприводи використовуються в автомобільній промисловості в автомобільних і механічних майстернях, в авіації, гірничодобувній промисловості, на транспорті, а також в медичній і хімічній промисловості.

Гідроприводи — це елементи, які приводять у рух багато машин, пристроїв і деталей конструкції. Однак мало хто знає принцип роботи гідроприводу. Залежно від застосування існує багато типів приводів, які можна встановлювати в пристроях, які виконують прямолінійні або обертальні рухи. Вибираючи потрібний елемент, варто врахувати, як повинен керуватися виконавчий механізм і яке завдання він буде виконувати.