Цікавить електрокардіограма ціна якої буде невисокою? Замовляйте послугу в Медичному центрі здоров’я. Там ви пройдете цей тест швидко і без черг, якщо запишитесь заздалегідь.
ЕКГ є неінвазивним і безболісним. Його широко використовують для діагностики та моніторингу різних серцевих захворювань. Як це відбувається? Спеціальний апарат записує електричну активність серця і, на основі результатів, ставить діагноз. Як проходить процедура? Електроди розміщуються на шкірі грудей, зап'ясть і щиколоток пацієнта. Вони вловлюють електричні сигнали, які генеруються серцем під час його роботи. Ці сигнали записуються й відображаються у вигляді графіка, який показує різні фази серцевого циклу.
Сучасна техніка дозволяє здійснити оцінку частоти й регулярності серцевих скорочень, а також визначити можливі аномалій у розмірах і положенні камер серця. Вона показує порушення в системі провідності серця та наявність чи сліди перенесеного інфаркту. Показання до проведення ЕКГ є наступними:
- біль у грудях – діагностика можливого інфаркту міокарда або стенокардії;
- задишка – мета – виявлення її причини, наприклад, серцевої недостатності;
- нерегулярний серцевий ритм – діагностика аритмій;
- високий ризик серцевих захворювань – моніторинг стану серця в пацієнтів із високим ризиком серцево-судинних захворювань.
ЕКГ є важливим діагностичним інструментом і має воно декілька типів. Найпоширенішою є стандартна ЕКГ, що надає комплексну інформацію про серцеву активність. Це дуже швидка процедура. Та існує й холтерівський моніторинг, який реєструє ЕКГ протягом 24-48 годин. Іншим варіантом є стрес-тест, що передбачає збір інформації під час фізичного навантаження для виявлення ішемії або інших проблем, які можуть виникати під час активності.
Переваги процедури ЕКГ
В першу чергу, це недорогий тест, у порівнянні з рядом інших медичних процедур, тож він доступний для широкого кола пацієнтів. Всі маніпуляції займають лише кілька хвилин, а результати можуть бути отримані одразу ж. Це дозволяє швидко оцінити стан серця та прийняти необхідні рішення.
Те, що найбільш цінується пацієнтами – ЕКГ не вимагає хірургічного втручання, що робить її безболісною й менш ризикованою порівняно з інвазивними процедурами. Разом з тим, маніпуляції дозволяють виявити широкий спектр серцевих захворювань, включаючи:
- аритмії;
- ішемію;
- інфаркт міокарда;
- гіпертрофію серця та інші порушення його електричної активності.
Процедура може використовуватися для контролю ефективності лікування й стану пацієнта після медичних маніпуляцій, таких як ангіопластика або встановлення стенту. Вона ж допомагає виявити серцеві захворювання на ранніх стадіях, що особливо цінно, якщо вони не мають явної симптоматики. Процедура підходить дітям та дорослим, а також людям з різними медичними станами, адже це універсальна діагностична методика.
Пристрій для проведення ЕКГ є відносно простим у використанні і в перспективі, може бути застосований у різних медичних закладах, від лікарень до амбулаторій. Звісно, він не є бюджетною покупкою, тому його знайдеш далеко не в кожній лікарні. Але це обладнання успішно експлуатується в Медичному центрі здоров’я, тому, якщо маєте потреби, то обов’язково зможете пройти обстеження. Електрокардіограф – важливий інструмент у медичній практиці для діагностики та моніторингу серцевих захворювань, який надає лікарям точну інформацію про стан серця пацієнта.