Пригоди відчайдушних мореплавців і вічних шукачів скарбів стали основою для безлічі книг, фільмів і телесеріалів. У кінематографі піратські сюжети посідають особливе місце, поєднуючи фантастику з історичними фактами. І в них є спільні риси: головні герої обов'язково п'ють ром та успішно долають будь-які труднощі. А огляд найкращих шедеврів дасть змогу зануритися у світ авантюризму та пошуку скарбів.

AD_4nXdpQo0LlDzjcK9ak_v2t3w3Z_YLHq8GxoUojKJb6qNvcuOCoHWb4KPU6mDrr6Mr7byd8yREji2GVi6G3qXm_Z4HqpSIFOE7XAxyPMtIJXsmXOseukxeFQek8Qda5zUIPz5h4cXBDj6uTnaOCZvX8gMGm4PA?key=u0q6iN7FbABC-TctHDMn8A

«Пірати Карибського моря»

Серія фільмів, що почала виходити на екрани 2003 року, стала культовою завдяки яскравим персонажам і захопливому сценарію. Джонні Депп у ролі капітана Джека Горобця створив незабутній образ харизматичного й хитромудрого пірата. Фільми поєднують елементи фентезі та пригодницької комедії, представляючи глядачам захопливий світ, де панують:

  • морські битви;
  • магія;
  • скарби;
  • романтика й кохання.

Головна чарівність цієї серії в її здатності поєднувати фантастичні елементи з реальними історичними подіями та персонажами. Знаменитий Чорна Борода (Едвард Тич), який з'являється в четвертому фільмі, був реальним піратом, який наводив жах на моря на початку XVIII століття.

Класичні фільми про піратів

Але й задовго до пригод приголомшливої трійці ця тема була присутня в кінематографі. У 1950 році був випущений «Острів скарбів», заснований на однойменному романі Р. Л. Стівенсона. Цей фільм став одним із перших, який ввів глядачів у загадковий світ піратів, а 1971 року вийшла його оновлена версія.

AD_4nXc7cSmEIrq6mHsv9qd9xvVd_yOChVEYx559xIg4BS8PjcmZn07NODs2a5D7DgNi8xYNbD-ctg5joXJTEePb5SlkWsDHpsC2gA3A7NtHYjIEUR0lS7Y_GCQ0dxXrTqNxJ1Rir4GkkjBFT1udCdttq4mdnAAU?key=u0q6iN7FbABC-TctHDMn8A

Повелительки морів

Дві з небагатьох відомих жінок-піратів, які сміливо билися пліч-о-пліч з чоловіками та командували своїми екіпажами. Реальна історія цікаво переплетена з художніми вигадками в багатьох кінофільмах, зокрема:

  • Анна — королева піратів;
  • Чорні Вітрила;
  • Пірати.

Їхній діяльності навіть присвячено низку документальних фільмів, зокрема випущених каналом Discovery.

Енн Бонні

На екрані Енн Бонні є рішучою та відважною, але в житті її вдача була куди крутішою. Про жорстокість жінки ходили легенди, а змінивши двох чоловіків, вона закохалася в пірата Джека Рекхема, кинула комфортне життя та вирушила працювати матросом на судно коханого. Правда розкрилася лише після її вагітності, до цього команда й не підозрювала, що має справу з дівчиною — вона нічим не поступалася решті, зокрема в кулачних боях.

Мері Рід

З раннього віку їй доводилося приховувати свою жіночу сутність: мати видавала її за загиблого першого сина, щоб отримувати фінансову допомогу від батьків померлого чоловіка. Мері обрала для себе нестандартний шлях, ставши кавалеристкою, та ніхто в полку й не підозрював, ким вона є. Зізнатися її спонукало кохання — і воно закінчилося щасливим, хоч і коротким шлюбом. Після загибелі чоловіка Рід довго шукала себе, поки не потрапила на піратський корабель, а вже незабаром стала його капітаном. Так вони й зустрілися з Енн, були спіймані та засуджені до смерті.

Мері так і померла у в'язниці, а ось життя Бонні склалося набагато вдаліше: вагітність допомогла їй уникнути покарання, а батько зміг звільнити її з ув'язнення. Померла вона лише у 80 років, встигнувши народити 10 дітей.