Німецькі чиновники високо оцінили ситуацію з безпекою на початку футбольного чемпіонату Євро-2024. Але поліція розігнала жорстокий інцидент між уболівальниками Сербії та Англії.

Міністерство внутрішніх справ Німеччини заявило, що задоволене ситуацією з безпекою в перші вихідні чемпіонату Євро-2024.

"Заходи безпеки працюють", - заявив у понеділок речник міністерства внутрішніх справ Максиміліан Калл.

Він сказав, що "поки що не було дивовижних подій".

Однак інциденти траплялися за межами поля. У Саксонії-Ангальт поліція застрелила чоловіка, який смертельно поранив гостя на вечірці. У Гамбурзі поліція також застрелила чоловіка, який орудував молотком біля місця, де збиралися голландські футбольні вболівальники, хоча влада відкинула будь-який зв'язок з Євро.

Поліція реагує на зіткнення між Сербією та Англією

Тим не менш, Калл вказав на одиничний випадок насильства між уболівальниками Англії та Сербії перед матчем у неділю.

«Звичайно, на вихідних були інциденти, наприклад... з хуліганами вчора в Гельзенкірхені, але поліція швидко впоралася з цією ситуацією і, перш за все, була до неї готова», — сказав Калл.

Поліція повідомила, що група вболівальників Сербії їла в ресторані, коли група англійських уболівальників спробувала потрапити туди.

На кадрах, опублікованих у соціальних мережах, видно, як чоловіки кидають один в одного стільцями біля ресторану, який був прикрашений сербськими прапорами.

Старший представник поліції Гельзенкірхена Пітер Бот повідомив журналістам, що сім уболівальників Сербії та один уболівальник збірної Англії були затримані після перемоги з рахунком 1:0, яку передбачали багато прогнозы на футбол.

Він додав, що одного вболівальника доставили в лікарню з травмою голови, але пізніше він сам виписався, щоб подивитися гру.

У понеділок група англійських уболівальників закликала до «термінового та ретельного» перегляду організації транспорту після того, як глядачі зіткнулися із затримками в доїзді додому після матчу.

«Побачити вболівальників, які застрягли в Gelsenkirchen Hauptbahnhof (центральний вокзал) через три години після завершення гри через проблеми з транспортом на великому турнірі, просто смішно», – заявили у Free Lions Fan Embassy.

Дисциплінарне провадження проти Албанії через вторгнення на поле

УЄФА починає дисциплінарне провадження проти Федерації футболу Албанії (FSHF) через інциденти, включаючи вторгнення на поле та кидання предметів під час поразки країни від Італії (2:1) у Дортмунді на Євро-2024 у суботу.

Керівний орган європейського футболу заявив у заяві в неділю, що він також розпочав розгляд у зв’язку із запалюванням фаєрів албанськими вболівальниками під час гри групи B, а також «передачею провокаційного повідомлення, непридатного для спортивного заходу».

УЄФА не надав жодних подробиць щодо повідомлення, яке нібито було передано.

В організації заявили, що Контрольний, Етичний і Дисциплінарний орган УЄФА прийме рішення з цього питання в належний час.