Якщо вас зацікавила робота за кордоном, тоді вам варто добре підготуватися, перш ніж підписувати договір з іноземним роботодавцем. Вашим пріоритетом, насамперед, повинен стати пошук стабільної і безпечної зайнятості, здатної поліпшити матеріальне становище.

Перед тим, як працевлаштуватися за кордоном, необхідно дещо знати.

Для початку визначтеся, в якій країні ви хочете працювати. Тут треба враховувати величезну кількість чинників, ось деякі з них.

Ваші професійні навички. За кордоном некваліфікованих робочих рук вистачає з головою. Тому претендентам без освіти і досвіду дуже важко знайти високооплачувану роботу. У такому випадку можна спробувати влаштуватися сільськогосподарським різноробочим в Польщі, Німеччині або на літо поїхати до Фінляндії – збирати ягоди.

Менталітет, культура і релігія. Деколи на адаптацію в чужій державі в трудових мігрантів йдуть місяці, а іноді й роки. Звідси запитайте себе, чи зможете ви зайняти лояльну позицію по відношенню до ментальним характеристикам місцевого населення, його культурних і релігійних проявів?

В цілях власної безпеки дізнайтеся якомога більше інформації про рівень злочинності, наявності в країні локальних конфліктів і частоті терористичних актів, якщо такі мають місце бути, зрозуміло. Наостанок зробіть відповідні висновки, чи варто ризикувати власним життям заради ефемерного фінансового благополуччя. Адже грошей завжди буде не вистачати – така людська натура.

Вам дуже пощастило, якщо у вас є родичі або хороші друзі, які можуть допомогти в пошуках гідної роботи і надати хоча б дах над головою.

Отже, коли визначитеся з країною перебування, починайте вчити іноземну мову і законодавство. По-перше, мова необхідна як мінімум для того, щоб налагодити спілкування з колегами і роботодавцем. По-друге, знання законів – гарантія соціального захисту і обіцяного окладу, інакше існує імовірність того, що вам можуть нав'язати додаткову роботу, навіть не заплативши за її виконання.

Моніторити ринок праці за кордоном можна двома способами: самостійно або скориставшись послугами фірми-посередника.

Шукати роботу поодинці набагато простіше, якщо у вас був досвід такого працевлаштування або ви вже перебуваєте за кордоном.

В іншому випадку краще звернутися за допомогою в рекрутингове агентство. Тут вас і проконсультують, і зібрати всі документи допоможуть, і роботодавця знайдуть.