Кожен, хто планує поїздку, обов’язково купує квиток. І немає жодного значення, куди він планує поїхати – до сусіднього містечка чи в іншу країну. Придбати білет можна зручним для себе способом. Втім, що може бути простіше, замовлення квитків на автобус онлайн. Завітайте на kolobus.com.ua і, придбайте їх!

Квитки в автобусах з’явилися, як реакція на потребу в удосконаленні системи оплати проїзду та ведення обліку пасажиропотоку. На перших етапах розвитку автобусного транспорту, коли водій збирав плату від пасажирів безпосередньо при посадці, виявилося, що цей алгоритм не виключає різного роду проблем, таких як шахрайство, втрата прибутків і складнощі в обліку. Паперовий носій суттєво знизив ризики.

Процес впровадження в життя системи паперових білетів не став миттєвим. Це було революційне рішення, яке втілювалося в реальність поступово. Ідея використання квитків, як способу оплати проїзду, виявилася зрозумілою та логічною. Вона дозволила:

  • краще контролювати пасажиропотік;
  • забезпечити більш ефективне управління автобусними маршрутами;
  • зменшити можливість шахрайства та втрати прибутків для компаній-перевізників.

Перші квитки на автобус з'явилися наприкінці XIX століття. Через значний пасажиропотік розрахунки з водієм були значно ускладнені. Він не міг повністю контролювати ситуацію, та невеличкий клаптик паперу, який пасажир купував перед посадкою змінив ситуацію й сприяв покращенню ефективності обслуговування.

Квиток паперовий та альтернативні варіанти

Еволюція автобусного квитка пройшла крізь кілька значних змін протягом останніх десятиліть. Ось деякі ключові етапи цієї еволюції:

  • Паперові квитки

Початково автобусні білети мали вигляд звичайних паперових документів, які пасажири купували перед посадкою на автобус. Це була проста система, яка дозволяла оплачувати проїзд на місці та отримувати підтвердження даного факту.

  • Магнітні картки

У 1970-1980-х роках в ряді країн почали використовувати магнітні картки. Коли пасажир купував квиток, ця інформація записувалася на картку й зчитувалася в автобусі.

  • Мобільні додатки

З появою смартфонів і технологій NFC (бездротовий зв'язок, вбудований у смартфони), мобільні додатки для квитків на автобус стали досить популярними. Пасажири можуть купити та активувати квитки безпосередньо на своїх смартфонах і просто показати їх на екрані при посадці. Також вони можуть замовити квиток, скориставшись спеціальною платформою, як от Kolobus.

  • Безконтактні картки

Останнім часом безконтактні технології стають все більш популярними й успішно застосовуються для оплати за проїзд. Пасажири використовують їх, щоб прочитати код та миттєво розрахуватися за допомогою смартфона.

Поява паперових квитків та їх еволюція спростили процес оплати проїзду та підвищили рівень зручності для пасажирів. В різних видах транспорту можна розрахуватися різними способами та отримати квиток на паперовому носії чи в електронному вигляді. Для одних і тих же перевезень можуть бути актуальні кілька варіантів для розрахунку. Ви обираєте самостійно. Якщо цінуєте свій час і гроші, замовляйте електронні білети!