Ухвалення цього закону президентом України Володимиром Зеленським відкриває нову главу в боротьбі із залежністю від азартних ігор і захистом прав споживачів фінансових послуг. Це важливий крок для запобігання фінансовим труднощам, з якими стикаються багато людей, які страждають від азартних ігор.

Кредити ігроманам під забороною

Одним із головних моментів закону є створення blacklist для людей, які страждають на патологічну ігрову залежність - лудоманію. Родичі таких осіб матимуть можливість звертатися до органів соціального захисту або правоохоронних органів із заявами про включення залежних до цього списку. Держава вносить відповідну позначку до реєстру, який веде Комплексний реєстр адміністративно-правових випробувань осіб.

Цей механізм допоможе кредиторам уникнути видачі кредитів людям, які страждають на ігрову залежність, і захистить їх від додаткових фінансових труднощів. Адже залежні від азартних ігор схильні непомірно позичати гроші в надії на більшу удачу, не замислюючись про свою спроможність їх повернути. Цей новий законодавчий захід покликаний обмежити такі можливості та знизити ризики фінансового краху для ігроманів. Разом зі списком лудоманів, якого дотримуються Mostbet, Megapari та інші інтернет-казино, таке рішення робить додатковий внесок у захист суспільства від поширення ігрової залежності. Адже без можливості підтримувати свою залежність, багато хто перестане грати.

Очевидь, що звичайних людей, для яких реєстрація в megapari ua є лише способом добре провести час, жодні обмеження не торкнуться. Здоровий підхід до азартних розваг дає змогу чудово провести час, і нічим не поступається в цьому плані відеоіграм.

Ще одним важливим аспектом змін є заборона оманливої реклами кредитів, яку контролюватиме Національний банк. Відтепер інформація, подана в рекламі кредиту, має бути точною та відповідати дійсності. Це дасть змогу захистити споживачів від некоректних або завідомо занижених пропозицій, що можуть призвести до додаткових фінансових зобов'язань і тяжкості боргів.

Ще одна зміна закону пов'язана з веденням бюро кредитних історій. Тепер усі видані кредити реєструватимуться і передаватимуться в бюро кредитних історій. Це дасть змогу фінансовим установам мати доступ до інформації про кредитний рейтинг позичальника та оцінювати його здатність повернути отриману позику. Це важливий крок для забезпечення відповідального кредитування та зниження ризиків неповернення боргів.

Ухвалення цього закону в Україні продемонструвало серйозне ставлення держави до боротьби з ігровою залежністю (яка поки що не має масового характеру) і захисту прав споживачів фінансових послуг. Це важливий крок у напрямку підвищення фінансової грамотності та захисту людей від фінансових труднощів, пов'язаних із патологічною ігровою залежністю.