Схоже, проходять часи старих незграбних чавунних радіаторів радянського зразка. Сьогодні людям хочеться поставити замість них щось більш витончене і компактне, але з хорошою тепловіддачею. Про те, як вибрати радіатори опалення, максимально відповідають цим вимогам, спробуємо розібратися.

Для початку надамо перелік основних видів опалювальних приладів, пропонованих сучасними магазинами. Якісь з них можна поставити тільки в автономній опалювальній системі з чистою водою і низьким тиском. А інші легко зможуть витримати жорстокий бій з гидроударами і хімічно активної водою в централізованих системах опалення.

Почнемо з чавунних радіаторів, згаданих на початку статті. Не думайте про них погано – сучасні радіатори, зроблені з цього металу, досить симпатично виглядають. Бюджетні моделі мають плоскі акуратні поверхні і компактні (порівняно з радянськими батареями) розміри. А вишукані ретро-моделі з прекрасними ливарними малюнками і зовсім є «родзинкою» інтер'єру. Стоять на витончених ніжках біля вікна, вони надають кімнаті особливий шарм і відтінок старовини.

Довго зберігають тепло і не страждають від корозії, чавунні вироби здатні пропрацювати кілька десятків років. Мінусами даних приладів можна вважати їх важкість і пов'язану з нею складність монтажу, інерційність і великий обсяг теплоносія. Крім того, крихкість чавуну не завжди дозволяє йому витримувати гідроудари.

Біметалічні радіатори - хороший варіант для квартири в багатоповерховому будинку, де тиск в системі опалення високий. Мало того – бувають і його стрибки, звані гідравлічними ударами. Біметалічні радіатори, у яких під алюмінієвою оболонкою ховаються сталеві (або мідні) міцні труби, з легкістю витримують перепади тиску. Крім того, їх, на відміну від алюмінієвих колег, не «погризе» корозія. Адже сталь і мідь зовсім не так хімічно активні, як алюміній.

Істинно біметалічні радіатори мають сердечник, в якому відсутні алюмінієві деталі. Він повністю виготовлений зі сталі (або міді) і не кородує, на відміну від колектора алюмінієвої батареї. А рифлений корпус, під тиском «надітий» на сталевий сердечник, дає хорошу тепловіддачу.

Псевдо біметалічні (інакше, напольні біметалічні) радіатори володіють серцевиною, у якого тільки вертикальні канали посилені сталлю. Інші деталі – алюмінієві. Це збільшує віддачу тепла, але знижує міцність. Такі прилади мають більш низьку ціну, ніж істинно біметалічні прилади опалення.