Онлайн-чат на сайті поступово стає пріоритетним для клієнтів каналом зв’язку з бізнесом. Просто відкрийте будь-який комерційний вебсайт, і віконце з привітанням у правому нижньому куті не змусить на себе чекати. Та й статистика підтверджує, що більше половини клієнтів віддають перевагу спілкуванню з компаніями за допомогою онлайн-чату для сайту порівняно з іншими цифровими методами.

У цій статті компанія Global Bilgi – провідний розробник програмного забезпечення для колл-центрів – розповідає як використовувати готове рішення онлайн-чату на сайті для досягнення бізнес-цілей.

Що таке онлайн-чат для сайту?

Онлайн-чат для комерційного сайту – це програмний інструмент, який дозволяє клієнтам спілкуватися з представниками компанії в режимі реального часу. Перші онлайн-чати були простими текстовими чатами, які обслуговувались людиною-оператором. Згодом розвиток автоматизації процесів та штучного інтелекту дозволив використовувати чатботів замість живих агентів.

Онлайн-чати для бізнесу виконують 4 основні функції:

  • обслуговування клієнтів;
  • збір зворотного зв'язку;
  • організація продажів;
  • автоматизація спілкування з клієнтами.

Розробник сайту може або самостійно створити софт для онлайн-чату, або скористатися існуючим рішенням. Здебільшого це рішення від сторонніх виробників із широкою функціональністю для спілкування з відвідувачами сайту та підтримки користувачів.  За допомогою онлайн-чатів бізнес може прискорити лідогенерацію, організувати новий канал зв'язку з клієнтами для забезпечення підтримки та консультування щодо продуктів.

Тепер розглянемо детальніше, як використовувати онлайн-чат на сайті для покращення клієнтського сервісу.

Онлайн-чат на сайті для обслуговування клієнтів

У нашому стрімкому цифровому світі споживачі очікують зручного та швидкого онлайн-обслуговування із миттєвими рішеннями та відповідями. Онлайн-чат для сайту від Global Bilgi дозволяє одному оператору вести декілька діалогів одночасно, що значно скорочує час очікування для клієнта.

Просто уявіть роботу служби технічної підтримки через онлайн-чат: клієнт пише про свою проблему, і через секунду отримує відповідь! Більше того, оператор служби підтримки онлайн-чату може відправити посилання на відеоінструкцію, зображення або скріншот. Підказки зберігаються у віджеті чату, тому клієнт може розв’язувати свою проблему в зручному для себе темпі.

Онлайн-чат на сайті для збору зворотного зв’язку

За допомогою онлайн-чатів на сайті компанії можуть автоматизувати збір відгуків від клієнтів. За допомогою коротких опитувань після закінчення розмови в чаті компанії дізнаються про проблеми продукту або сервісу, та можуть оперативно на них реагувати. Найчастіше в чатах є можливість створення опитувань для отримання відповідей на запитання, що цікавлять, або перевірки гіпотез.

В онлайн чаті можна проводити опитування на предмет лояльності, задоволеності, клієнтських зусиль тощо. Все це дозволяє виявити можливості й інсайти для розвитку бізнесу, та вжити заходів для покращення обслуговування клієнтів.

Онлайн-чат на сайті для лідогенерації та продажів

Якщо потенційний клієнт вже на сайті, чому б не підштовхнути його до активних дій? Менеджери з продажу можуть використовувати онлайн-чат для сайту як інструмент лідогенерації та закриття угод. Нема нічого більш дієвого для початку розмови, ніж привітати відвідувача сайту через онлайн-чат, запитати, що його цікавить, та запропонувати допомогу у виборі.

Насправді онлайн-чат для сайту можна використовувати на всіх етапах циклу купівлі, включаючи етап перед покупкою. У процесі спілкування з потенційним покупцем агент підтримки чату може збирати та заносити в CRM систему дані, які потім можна використати для «теплих дзвінків». При ефективному застосуванні живий чат може значно покращити взаємодію з клієнтами та підвищити рівень конверсії.

Автоматизований онлайн-чат для спілкування з клієнтами

Розвиток штучного інтелекту вплинув на швидке розповсюдження чатботів для онлайн-чатів. Чатботи для онлайн-чату – це програми, які імітують розмову з людиною за допомогою текстових повідомлень. Вони є яскравим прикладом автоматизації бізнес-процесів й інструментом самообслуговування.

Інтеграція чатбота в онлайн-чат для сайту дозволяє миттєво реагувати на звернення, надавати цілодобову підтримку, відповідати на поширені питання, та перемикати запити на живих агентів в разі потреби. Таким чином онлайн-чат не тільки покращує обслуговування клієнтів, а й сприяє зниженню витрат на робочу силу.

Онлайн-чат Global Bilgi для вашого бізнесу

Наш онлайн-чат для сайту є частиною хмарної платформи для контакт-центрів Sirius. Ми створили цю її, спираючись на багаторічний досвід надання бездоганного клієнтського сервісу. Наразі провідні компанії в Україні та закордоном успішно використовують Sirius з вбудованим онлайн-чатом для підвищення продажів й обслуговування клієнтів. Розкрийте й ви трансформуючий потенціал наших програмних рішень для контактних центрів. Замовляйте демонстраційну версію хмарної платформи для колл-центру Sirius з вбудованим онлайн-чатом!