У 19-20 століттях виходять подарункові листівки, на яких можна побачити храми та собори Києва, пам'ятники, садиби, сквери та мости нашого міста. Сьогодні досить цікаво подивитися на улюблені всіма місця у місті, та порівняти, як вони змінилися за пару століть. Мій Київ пропонує добірку старовинних листівок 19-го - початку 20-го століття, на яких зображено наше місто.

Листівки 19 століття

Старинная открытка Киева

Листівки 19 століття зображують пам'ятники Києва, краєвиди на Київ, храми та собори Києва, будинки та театри Києва. Найпопулярніші листівки цього часу: пам'ятник князю Володимиру, пам'ятник Богдану Хмельницькому, Володимирський та Софіївський собори. Також на листівках цих років можна побачити київські вулиці, готелі, навчальні заклади, набережні та мости Києва.

Открытка_Киев

Перші видові листівки з'являються 1896 року. Вони видаються у книгарні С. В. Кульженка. Стає різноманітним художнє оформлення листівок. Листівки прикрашають фігурні рамки у літографії Вецеля та Наумана. У книгарнях А. Теуфеля та Ф. Чорнухи картинки на листівках обрамлені тисненою віньєткою.

Открытка_общий вид на Киев

Листівки початку 20-го сторіччя

открытка_Крещатик

На листівках початку 20 століття можна побачити головні вулиці та площі Києва: Хрещатик, Царську площу. Листівки цього часу зображують головні храми та собори Києва: Софіївський Собор, Андріївська Церква, Києво-Печерська Лавра, Межигірський монастир. А також на багатьох листівках зображено київські пам'ятники: пам'ятник Святому Володимиру, пам'ятник Олександру ІІ.

Открытка_Софиевский Собор

На початку 20 століття спосіб друкування листівок поступається місцем фототипії. В 1903 з'являються чорно-білі листівки, автор яким є Д. Т. Марков. У 1910 роки сюжети цих листівок повторили у кольорі.

Открытка_Киево-Печерская Лавра

Всього було видано близько 750 маркових листівок з різними видами та пам'ятками Києва.