Рінат Ахметов — відомий в Україні бізнесмен, власник металургійних, енергетичних та гірничодобувних підприємств, футбольного клубу "Шахтар". З початку війни він втратив багато своїх активів, адже частина територій, приміщень, виробничих потужностей залишається в окупації. Багато комбінатів і заводів зруйновані та розграбовані. Попри це, бізнесмен вірить в перемогу України і продовжує допомагати армії та мирному населенню. Щоб ця допомога була максимально ефективною та цільовою, було започатковано масштабні проєкти — мілітарна ініціатива "Сталевий фронт", гуманітарні "Рятуємо життя", "Серце Азовсталі" та інші. Усього за 21 місяць, як триває війна, благодійний Фонд Ріната Ахметова, його  бізнес SCM та ФК "Шахтар" витратили на допомогу ЗСУ і вразливим групам населення більше ніж 6,7 млрд гривень або майже 197 мільйонів доларів.

Благодійні гуманітарні ініціативи

Через воєнні дії мільйони людей в Україні опинилися на межі виживання: багато хто втратив дім та роботу, зазнав поранень чи був психологічно травмований. Підтримувати населення в тилу дуже важливо, тому Фонд Ріната Ахметова займається цим напрямком. 

Мешканці прифронтових та деокупованих територій, а також внутрішньо переміщені особи по всій Україні отримують продуктові набори, засоби гігієни та речі найпершої потреби, а також одяг, ліки. 

На кошти, які виділяються футбольним клубом "Шахтар", було організовано лікування поранених захисників, надається системна допомога переселенцям, українцям з постраждалих регіонів.

У рамках роботи проєкту "Серце Азовсталі" виділено близько 1 млрд гривень на підтримку захисників Маріуполя і їхніх родин.

Мілітарний проєкт "Сталевий фронт" 

Для допомоги армії Рінат Ахметов започаткував ініціативу "Сталевий фронт", у рамках якої  відбувається виробництво та закупівля матеріалів, обладнання, амуніції, транспорту, які необхідні українським захисникам. Так, група металургійних підприємств Метінвест виготовляє метал для захисту техніки і мобільних багі, сталеві пластини для бронежилетів, протитанкові їжаки й ланцюги, пічки й умивальники, саперні лопати тощо. Крім іншого, для передової виготовляються унікальні мобільні бліндажі. Такі укриття забезпечують українським воїнам одночасно захист і комфортні побутові умови.

Бригади ЗСУ отримують від "Сталевого фронту" автомобілі, дрони, рації, тепловізори, приціли, пальне, аптечки, захисну амуніцію, одяг і т.д. Представники благодійного фонду постійно на зв'язку з військовими, тому знають актуальні потреби.