Зелена карта належить до переліку страхових документів, які використовують країни-члени міжнародної системи автомобільного страхування. Наявність такого поліса передбачає можливість виїзду за межі України на власному автомобілі.

Фактично зелена карта онлайн є своєрідним аналогом української автоцивілки. Її основна функція полягає в компенсації майнових втрат або шкоди для здоров’я та життя у випадку виникнення страхової ситуації. Варто зазначити, що цей вид страхування належить до обов’язкового сегменту, а видача поліса регулюється нормами законодавства.

Основні властивості Зеленої карти

Дія поліса поширюється на 44 країни, з переліком яких можна ознайомитися на сайтах страхових компаній. Без оформлення цього документу подорожувати Європою на власному автомобілі забороняється. Під час перетину кордону його наявність перевіряє прикордонна служба, задіюючи метод сканування унікального QR-коду, який вказується на сайті страхувальника або в договорі.

До основних властивостей Зеленої карти відносяться такі особливості:

  • для оформлення потрібно надати закордонний паспорт чи водійське посвідчення, техпаспорт транспортного засобу, ідентифікаційний код;
  • прізвища осіб, які надалі будуть керувати автомобілем, до даних поліса вносити не потрібно — страховка поширюється в автоматичному режимі на всіх користувачів;
  • дія Зеленої карти набирає чинності наступного дня після укладення договору;
  • ті, хто перебуває за кордоном, по завершенню дії поліса можуть подовжити його в режимі онлайн;
  • для кожної окремої країни є чітко встановлена сума компенсації — її середній ресурс для країн ЄС складає приблизно 1 млн євро;
  • отримати компенсацію власник Зеленої карти має змогу лише в тих країнах, на які поширюється дія поліса.

Зазвичай ситуації, за яких можна розраховувати на отримання компенсації, передбачають два випадки. Перший — збитки, спричинені водієм-іноземцем. Другий — збитки, завдані водіями незастрахованих автомобілів.

Де швидко оформити Зелену карту?

Визначитися зі зручним для себе страхувальним агентством та оформити документ у режимі онлайн буквально за кілька хвилин допоможе спеціальний сервіс UKASKO. Для подачі заявки безпосередньо на сайті потрібно пройти процес реєстрації та перейти у власний кабінет. Розрахувати попередню вартість поліса та всієї послуги допоможе особлива форма на сторінці сайту.