Військову амуніцію виготовляють за певними стандартами й класами. Є стандарти українські та закордонні. І їх обов’язково треба враховувати при виборі товарів. Ви можете відвідати магазин військового спорядження онлайн і вибрати необхідну амуніцію.

Захист від куль

Кожна країна має свої стандарти захисту від куль, які багато в чому залежать від того, яка зброя в них найбільш поширена. В Україні за цей аспект відповідає стандартизація ДСТУ. Поширена також американська — NIJ, проте можуть зустрічатися європейські стандарти, окремі для кожної країни.

Проводити паралелі між класами важко через різні умови тестування. Однак, приблизне співвідношення класів таке:

  • III за стандартом NIJ — 4 ДСТУ;
  • IV за NIJ — 6 ДСТУ.

Враховують різні показники для визначення класу. Переважно тут беруть тип кулі, її калібр і швидкість, кут, дистанцію тощо. Найвищим класом захисту від куль є 6-ий в Україні.

Утримання уламків

Клас уламкової стійкості визначається з такої позиції: швидкість уламків у м/с, при якій половина уламків зможе пробити броню. Наприклад, поширеним є клас F5. Уявімо, що є вісім уламків зі швидкістю 600 м/с. За такої швидкості чотири уламки проб’ють броню. Якщо швидкість буде більшою, то й шкоди буде більше й навпаки.

Захисні характеристики бронежилета

Військовим необхідно вибирати бронежилети з рівнем захисту III А, або ж IV за NIJ. Ці показники відповідають вимогам воєнного стану. Також плита, яка вставляється у плитоноску й створює додатковий захист бронежилета, має відповідати класу IV NIJ.

За українськими стандартами треба вибирати бронежилети 5-6 класів за ДСТУ. Так бронежилети 5-го класу захистять від 7,62х39 міліметрового калібру, а 6-го — від куль з кулеметів і снайперських гвинтівок.

Обов’язково перевіряйте клас усієї броні: від бронежилета до шолома. Іноді краще взагалі відмовитися від захисту, ніж взяти поганий. Придбати якісні та перевірені бронежилети та інше військове спорядження можна в українського виробника ukrarmor.