Давайте визначимося, що таке VPS та VDS. VPS (віртуальний приватний сервер) і VDS (віртуальний виділений сервер) - це два види віртуальних серверів, обидва дозволяють розміщувати та керувати вашими веб-проектами, ERP або BAS системами, додатками та сервісами у хмарі. Вони мають свої відмінності, які варто розглянути детальніше.

Характеристика VPS VDS
Ресурси та ізоляція Ресурси поділяються на інші VPS. Кожен VDS має свою частку ресурсів незалежно від інших серверів.
Технологія віртуалізації Віртуалізація на рівні ОС. Віртуалізація на рівні гіпервізора.
Керування та доступ Простіше управління, підходить для менш досвідчених користувачів. Надає більший контроль та гнучкість налаштувань для досвідчених користувачів.
Вартість Дешевше через поділ ресурсів з іншими користувачами. Трохи дорожче за рахунок виділених та гарантованих ресурсів.
Надійність та продуктивність Можливі тимчасові коливання продуктивності через загальні ресурси. Забезпечує більш стабільну та передбачувану продуктивність.

Чим відрізняється VDS від VPS?

Таким чином, ці характеристики допомагають визначити переваги та обмеження кожного типу віртуального сервера при виборі найбільш відповідного рішення для конкретних потреб.

Кому потрібен віртуальний виділений сервер?

В основному, віртуальний виділений сервер (VDS/VPS) замовляють для початкових проектів, які ще просто не доросли навантаженням до виділеного сервера або просто для того, кому достатньо тих ресурсів, які пропонують VDS/VPS, також даний сервер замовляють ті, кому необхідні великі та гарантовані ресурси, ніж у звичайного хостингу, або потрібна установка BAS у хмарі або ERP-системі. Розберемося докладніше, які проекти потребують віртуального виділеного сервера.

 • Додатки, ERP або BAS системи
 • Малому та середньому бізнесу для поштових або файлових серверів у хмарі
 • Інтернет-магазини з великим трафіком та великою кількістю платежів
 • Компаніям з мультидоменними корпоративними сайтами
 • Ігрові або VPN сервери

Переваги оренди віртуального сервера VDS/VPS

Для прикладу, компанія SIDATA декларує такі переваги VDS/VPS:

Переваги  Опис переваг
Можливості для масштабування Максимальні можливості масштабування проектів клієнтів. При нестачі ресурсів через зростання або необхідність розвитку, користувачі можуть легко налаштувати параметри або переключитися на інший тарифний план через особистий кабінет.
Ізоляція від серверного оточення Віртуальні сервери повністю ізольовані один від одного, навіть перебуваючи на одному фізичному сервері. Кожному клієнту надається певна кількість обчислювальної потужності, позбавляючи проблем із навантаженням або втручанням з боку інших.
Без витрат на адміністрування Клієнтам не потрібно залежати від системного адміністратора або оплачувати його послуги. Фахівці техпідтримки компанії завжди доступні для оперативного вирішення будь-яких проблем із сервісом без додаткової оплати.
Гарантія роботи на рівні 99.9% uptime Компанія SIDATA прагне забезпечити надійність своїх послуг на рівні 99.9% uptime. У разі невиконання цієї гарантії надається компенсація у вигляді 50% знижки на оплату послуг наступного місяця. Підтримка 24/7 та захист від злому.
Можливість вибору операційної системи Для вас доступна ОС на базі Linux (Debian, Ubuntu, Centos) або Windows Server 2016/2019.

Кому потрібна оренда віртуального сервера на Windows Server?

Оренда віртуального серверу на Windows Server 2016/2019 буде корисна для:

 • Тестування Windows-програм
 • 1С/BAS Бухгалтерії та CRM-системи
 • IP-телефонії
 • Проксі-серверів
 • Серверів баз даних
 • Сервісів VPN
 • Проектів, які використовують ASP.net, MS SQL, C# та інші, що працюють у середовищі Windows Server

Яка ціна оренди віртуального виділеного сервера в США та Європі?

Віртуальні сервери на процесорах Intel/AMD: від 350₴ до 3600₴ на місяць.

Додатково для віртуальних серверів:

 • Віртуальний диск: +10 Gb: 120₴
 • Пам'ять: +2 Gb: 250₴
 • Виділена: IPv4 адреса: 150₴.

Компанія SIDATA готова надати довгострокове та надійне розміщення виших проектів на VPS на базі Linux та Windows Server 2016/2019. Ми підберемо відповідний тариф, допоможемо з перенесенням сайту на VPS та налаштуємо все необхідне для вашої комфортної роботи.