Кожен з батьків бажає своїй дитині здоров'я, щастя та можливості спілкуватися з оточуючими людьми. Саме спілкування вважається найважливішою потребою людини, яка дозволяє пізнати себе та навколишній світ. Уже в ранньому дитинстві формується вміння будувувати стосунки з іншими людьми, спілкуватися, розуміти інших. Якщо ж у дитини розвивається РАС, необхідність корекції дитячого аутизму в Маріуполі та проблеми налаштування взаємин виходять на перше місце.
Завдяки вербальному спілкуванню люди здатні сприймати мову, розуміти одне одного, що дозволяє задовольнити соціальні, емоційні, матеріальні потреби. Саме повноцінне мовленнєве спілкування дає можливість дитині набути навичок комунікації, освоїти вербальні засоби спілкування.
Дитячий аутизм: критерії діагностики МКХ-10
Найвідоміший у Грузії медичний центр ім. Мардалейшвілі протягом багатьох років проводить успішну практику лікування аутизму, розладу аутистичного спектру РАС. Зараз у світі спостерігається зростання кількості випадків дитячого аутизму, ознаки якого розписані у МКЛ-10:
- відсутність мовленнєвих навичок
- відсутність проявів соціальної, емоційної взаємності
- відсутність жестикуляції, міміки в процесі говоріння
- відсутність фантазії, творчого мислення
- порушення правил при рольових іграх
- неправильна тональність мови, порушення при використанні виразності.
Лікарі відзначають також стереотипність поведінки, часто спостерігаються повторювані дії. Ці ознаки проявляються:
- виконанням якихось ритуалів дій нефункціонального характеру
- моторними повторюваними рухами кінцівками
- здатністю встановлювати жорсткий, постійний порядок у особистому житті та різних його сферах.
Дитячий аутизм: критерії діагностики за DSM-IV
Для ознайомлення з провідними критеріями діагностики дитячого аутизму (РАС) на DSM-IV перейдіть на сайт autism-mmc.com.ua. Цю класифікацію лікарі вважають передовим керівництвом для встановлення точного діагнозу «дитячий аутизм» у Маріуполі. DSM-IV прийнято вважати цілковитим, оновленим інструментом, який дає ясне розуміння дитини з діагнозом “Аутизм”, спираючись на симптоми, особливості поведінки. Точна постановка діагнозу дозволяє підібрати ефективне лікування розладу аутистичного спектру у дитини.
Елементи, симптоми РАС прийнято поділяти на 2 основні категорії. До першій категорії відносяться порушення соціальної взаємодії, комунікації. Вона включає наступні прояви захворювання:
- порушення невербальної комунікації
- порушення розуміння соціальних ситуацій, відносин
- проблеми при спробі розпочати, підтримувати соціальну взаємодію.
До другої категорії включено прояви обмежених, повторюваних патернів (шаблонів) поведінки, інтересів, діяльності:
- ритуальні повторювані дії
- нестандартна сенсорна поведінка
- підвищена захопленість певними об'єктами, певними інтересами
- нестандартне мовлення
- атипові рухи, ігри.
Постановка точного діагнозу у медичному центрі важлива для того, щоб надати професійну допомогу, провести лікування аутизму у дітей у Маріуполі командою кваліфікованих лікарів. Лікарі грузинського медичного центру Мардалейшвілі прагнуть допомогти кожній дитині з цим порушенням реалізувати наявний потенціал, навчитися взаємодіяти із соціумом.
Лікарі ставлять діагноз “Дитячий аутизм” тоді, коли прояви з класифікацій співпадають і негативно впливають на поведінку. Це проявляється у складності взаємодії з рідними, у затримці розвитку мовлення, навичок, нездатності перемикатися між виконанням завдань. Тому лікарями рекомендовано корекцію дитячого аутизму відразу після постановки такого діагнозу.