Гвинт баранцевий – особлива форма гвинтового з'єднання елементів конструкції чи деталей корпусного або іншого виконання. Це є універсальний спосіб для з'єднання за допомогою мускульної сили людини. Гвинт баранцевий має водночас високу якість і міцність з'єднання двох і більше елементів в одну конструкцію.

Переваги і недоліки баранцевого гвинтового сполучення

Головна перевага використання цього сполучення у виконанні майстрів компанії Солді і Ко полягає в тому, що з'єднання формується за всіма вимогами стандартів та технологічних вимог.

Так сполучення деталей у конструкції дає можливість створити одночасно міцне і таке, що можна швидко демонтувати, сполучення окремих елементів. Для встановлення з'єднання застосовують ручне закручування або відкручуваня “баранців” – пласких елементів-ручок, що розташовані перпендикулярно до вісі обернення гвинта.

Недоліками відповідного метиза є наявність зовнішніх елементів для використання – “вушок”, що отримують значне перенавантаження. Внаслідок фізичного впливу чи зношення, вони можуть втратити міцність, а самі гвинти втратять працездатність. Для видалення фіксуючого елемента може потребуватись в такому випадку застосування ріжучих елементів.

Різновиди баранцевих гвинтів

Гвинт баранцевий для кріплення виготовляється за двома найпопулярнішими стандартами – DIN 316 та DIN 316А. Обидва стандарти описують виготовлення ззовні практично ідентичних метизних виробів, з однією різницею:

  • 316А – з прямими торцевими вушками;
  • 316 – з заокругленими.

Матеріал з якого виготовляється метиз – стійка конструкційна сталь. Поверхня гвинтів вкрита ззовні оцинкуванням для поліпшення захисту від корозійних впливів. Баранцеві гвинти для будівництва обов’язково виконуються із таким антикорозійним виконанням.

Різьба, що застосовується у гвинтах згаданої категорії – звичайна метрична. У асортименті всі популярні версії таких з'єднань. Розміри гвинта баранцевого, що пропонується користувачам – довжиною не більше 40 мм з діаметром до 8 мм. Більше про асортимент гвинтів, які є в наявності та доступні для замовлення можна дізнатись за посиланням https://metalvis.ua/uk/catalog/thumb-screws/.

Застосування: особливості та напрямки

Найефективнішими такі сполучення є для короткотривалої чи постійної фіксації елементів конструкцій, де потрібне ручне регулювання та періодичне відкривання. Це може бути:

  • огорожа паркану для тимчасового майданчика;
  • кришки боксів, ящиків;
  • елементи корпусів, де потрібне регулярне відкривання.

Гвинт баранцевий оптом також купити та використовувати можна для потреб в логістичних, будівельних компаніях, для облаштування електрощитів, що мають зберігати доступність і водночас герметичність корпусу.

Встановлення та догляд

Для встановлення потрібні мінімальні вимоги: наявність вільних робочих рук та отвори, що відповідають діаметру гвинта. Перевірка міцності конструкції дає можливість відслідковувати надійність сполучення. Важливим є змащування гвинта, регулярний огляд поверхні на наявність корозії, проявів руйнації.